48 mieszkań zostanie oddanych do użytku przy ulicy Górnej i Kujawskiej. Program Mieszkanie+ wchodzi w kolejny etap

Program Mieszkanie+ wchodzi w kolejny etap. 6 grudnia kilkadziesiąt mieszkań w rejonie ulic Górnej i Kujawskiej zostanie oddanych do użytku. Program Mieszkanie+ przeznaczony jest dla pracujących gliwiczan osiągających umiarkowane dochody. Kolejnych 327 tego typu mieszkań powstanie w Gliwicach do 2025 roku.

UM w Gliwicach
Mieszkania Gliwice

We wtorek, 6 grudnia 48 rodzin otrzyma klucze do lokum wybudowanych w ramach programu Mieszkanie+. W pełni wyposażone mieszkania zostały wzniesione w dwóch budynkach komunalnych wzniesionych w ramach II etapu inwestycji w rejonie ulic Górnej i Kujawskiej. Budowa lokum trwała od 2019 roku.

- Kolejnych 327 tego typu mieszkań powstanie w Gliwicach do 2025 roku. Znajdą się one w już realizowanych lub planowanych przez miasto inwestycjach przy ulicach: Górnej (III etap), Dworskiej – Zbożowej, Opolskiej oraz Dolnej – Rymera - wyjaśnia Urząd Miejski w Gliwicach.

Kolejny etap programu zrealizowany

W ramach miejskiego programu „Mieszkanie+ po gliwicku” oddano do użytku 81 mieszkań komunalnych – 33 w budynku przy ul. Anny Jagiellonki 3a oraz 48 w dwóch obiektach miejskich wzniesionych przy ul. Górnej 1 i 3. Liczba ta 6 grudnia wzrośnie do 129, po oddaniu do dyspozycji najemców 48 komfortowych mieszkań zrealizowanych w II etapie projektu „Górna – Kujawska”.

W trakcie realizacji jest III etap tej inwestycji – budynek przy ul. Kujawskiej z 18 mieszkaniami komunalnymi, a także charakterystyczny, narożny biały budynek przy ul. Opolskiej 12, do którego w przyszłym roku wprowadzi się 30 rodzin. Coraz bardziej zaawansowana jest również budowa dwóch budynków komunalnych na powstającym osiedlu mieszkaniowym w rejonie ulic Dworskiej i Zbożowej – zaznacza Bożena Kus, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach.

W dwóch miejskich budynkach powstających przy ul. Zbożowej znajdzie się 55 mieszkań, zarówno 3-pokojowe o powierzchni od 55 m2 do 65 m2 (12 lokali) oraz 2-pokojowe o powierzchni od 54 m2 do 59 m2 (35 lokali), z odrębną kuchnią bądź aneksem kuchennym. Sześć lokali to kawalerki o powierzchni 40 m2. Dodatkowo dwa 2-pokojowe mieszkania o powierzchni 59 m2 będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W sąsiedztwie budynków powstaną miejsca postojowe, przestrzeń do odpoczynku oraz plac zabaw dla dzieci. Całość zostanie otoczona zielenią.

Wszystkie lokale wyposażono w instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną oraz podłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej z ciepłą wodą użytkową. Mieszkania będą wynajmowane według zasad określonych przez miasto Gliwice, w formie uchwały Rady Miasta.

Inwestycje zaplanowano do 2025 roku

W kolejnym etapie programu w rejonie ulic Dworskiej i Zbożowej wybudowanych zostanie łącznie 8 budynków z 241 mieszkaniami. Trwającą już inwestycję nadzoruje Zarząd Budynków Miejskich.

160 mieszkań z 5 budynków z ul. Dworskiej zostanie zasiedlonych na podstawie umów najmu zasobu komunalnego Miasta Gliwice, a pozostałych 81 mieszkań jako lokale mieszkalne TBS-u – zwraca uwagę dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach Bożena Kus. - Z myślą o rodzinach z małymi dziećmi w sąsiedztwie nowego osiedla mieszkaniowego, przy ul. Dworskiej, zaplanowano budowę nowoczesnego obiektu żłobkowo-przedszkolnego dla ok. 200 dzieci w wieku żłobkowym i ok. 150 dzieci w wieku przedszkolnym - dodaje.

W planach miasta na lata 2023-2025 są komfortowe mieszkania w standardzie pod klucz w budynku komunalnym przy ul. Dolnej i Rymera oraz 16 tego typu mieszkań w nowym budynku przy ul. Opolskiej. Łącznie w tym okresie przewidziano wybudowanie 327 lokali mieszkalnych.

Źródło: UM w Gliwicach

czytaj więcej:

Inwestorzy nagrodzeni

Najbardziej innowacyjne śląskie firmy zostały nagrodzone

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 14 17 08

Dni Knurowa się odbędą. Sprawdź plan imprezy

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 11 54 36

Strajk pielęgniarek w Szpitalu w Knurowie

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Wielkogabaryty

Wywóz odpadów wielkogabarytowych - harmonogram

Lawka knurow

Czy w Knurowie brakuje koszy na śmieci?

Śmieci knurow

Zaśmiecają las przy ul. Rakoniewskiego w Knurowie