8. Łabędzki Bieg Po Ćmoku

Trwają zapisy do kolejnej edycji biegu przez Las Łabędzki. Uczestnicy będą pokonywać trasę po zmroku.

https://www.facebook.com/events/753235543350651?ref=newsfeed
8. Łabędzki Bieg Po Ćmoku

W najbliższy piątek, 19 stycznia, odbędzie się 8. Łabędzki Bieg Po Ćmoku. Organizatorzy przewidują start około 150 par zawodników. Trasa licząca 1500 metrów prowadzi przez malowniczy Las Łabędzki. Impreza, zorganizowana przez Extreme Construction we współpracy ze sztabem WOŚP nr 7602 ZSP nr 9 w Gliwicach, OTK Rzeźnik oraz Extremalnymi Rzeźnikami na Relaksie, stanowi okazję dla rodzin do spędzenia aktywnie czasu oraz wsparcia 32. finału WOŚP.

Bieg rozpocznie się o godzinie 17:00 sprzed Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9, mieszczącego się przy ul. Wrzosowej 14 w Gliwicach – Łabędach. Biuro zawodów będzie czynne w godzinach 16:00–16:50 w jednej ze szkolnych klas. Trasa biegu, licząca około 1500 metrów, w całości przebiegać będzie ścieżkami rowerowymi w Lesie Łabędzkim.

Warto zaznaczyć, że pomiar czasu podczas imprezy nie jest przewidziany. Bieg skierowany jest szczególnie do dzieci w wieku szkolnym, które mają możliwość wystartowania w parze z rówieśnikiem lub dorosłym opiekunem. Dodatkowo, dopuszczalny jest start osoby dorosłej z wózkiem, w którym podróżuje mniejsze dziecko.

Ze względu na nocną porę startu, trasa zostanie odpowiednio zabezpieczona, a co 100–150 metrów staną dorośli uczestnicy z pochodniami. Każdy biegacz zobowiązany jest także do posiadania własnego oświetlenia, takiego jak latarka, czołówka czy lampion. Pakiet startowy obejmuje pamiątkowy medal, okolicznościowy numer startowy oraz ciepły napój dla każdego uczestnika.

Aby wziąć udział w biegu, należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail labedzkibiegpocmoku@gmail.com, zawierające imię i nazwisko opiekuna, imiona i nazwiska uczestników biegnących w parze, ich adresy zamieszkania, daty urodzenia, adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu. Dodatkowo, należy dokonać opłaty startowej (min. 50 zł od pary) na konto organizatora lub wrzucić ją do orkiestrowej puszki bezpośrednio przed startem biegu.

Dorośli uczestnicy biegu zobowiązani będą do wypełnienia oświadczenia opiekuna, natomiast dzieci muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na start samodzielnie lub z osobą dorosłą.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie na Facebooku: www.facebook.com/biegpocmoku. Dołączcie do nas i wspólnie stworzymy niezapomnianą sportową przygodę!

8. Łabędzki Bieg Po Ćmoku