Adam Rams wystawia na sprzedaż kolejne zabytkowe budynki skąd wysiedlono mieszkańców. W marcu odbędzie się przetarg

Prezydent Gminy Knurów, Adam Rams ogłosił przetarg na sprzedaż prawa własności niezamieszkałych budynków wielorodzinnych zlokalizowanych w starej części miasta. Rygorystyczne warunki przetargu.

Zrzut ekranu 2022 02 11 o 12 16 55

Adam Rams ogłosił, że 17 marca 2022 roku o godzinie 10:00 w budynku Urzędu Miasta przy ul. Niepodległości 7 odbędzie się drugi nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż prawa własności dwóch budynków położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie.

Gmina Knurów wysiedla mieszkańców, a potem sprzedaje budynki

Przedmiotem nieograniczonych przetargów ustnych będą dwa niezamieszkałe budynki, gdzie niegdyś mieszkało wiele rodzin - o powierzchni użytkowej 706 mkw oraz 834 mkw. Nieruchomości są własnością Gminy Knurów.

  1. Nieruchomość położona przy ul. Dworcowej 23 w Knurowie, oznaczona jako działka nr 1851/9 o pow. 706 m2 -
  2. Nieruchomość położona przy ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie, oznaczona jako działka nr 1851/11 o pow. 834 m2 -

Przeznaczenie nieruchomości

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wyżej wspomniane nieruchomości przeznaczone są pod tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, a budynku objęte są strefą ochrony konserwatorskiej. Nowy nabywca może prowadzić usługi nieuciążliwe z wyłączeniem usług gastronomii.

W Knurowie powstanie kilka nowoczesnych bloków. Sprawdź wizualizację nowych apartamentów

Warto zwrócić uwagę, że nowy właściciel nieruchomości położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie jest zobowiązany do wykonania zadań inwestycyjnych na budynkach mieszkalnych wielorodzinnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. - Należy zachować charakter budynków nawiązujący do zrewitalizowanych już obiektów gminnych, położonych przy ul. Dworcowej od numeru 7 do 21 - czytamy w przetargu.

4 lata na zakończenie inwestycji i oddanie budynków do użytku. Jak nie, to 100 tys. zł kary.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie mówi o tym, że zakończenie inwestycji powinno zakończyć się w ciągu czterech lat. Nowy właściciel budynków musi:

  1. zrealizować całościowy remont budynków, wraz z wszystkimi obróbkami blacharskimi, montażem rynien, montażem okien i okiennic, stolarki zewnętrznej
  2. wykonać elewację wraz z kolorystyką
  3. wykonać małą architekturę
  4. stworzyć układ komunikacji wewnętrznej
  5. wykonać utwardzenie podjazdów
  6. ukształtować teren zielenią

Na ul. Rakoniewskiego w Knurowie powstaje piękny i nowoczesny apartamentowiec. Zobacz wizualizację tej nieruchomości

- Za niedotrzymanie ww. terminu Gmina Knurów zastrzega sobie karę umowną w wysokości 100.000,00 zł, płatną na pierwsze żądanie Gminy w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania do zapłaty. Możliwość naliczenia przez Gminę Knurów kary umownej zostanie zapisana w notarialnej umowie sprzedaży - czytamy w przetargu.

czytaj więcej:

JSW SA

Górnicy z JSW dostaną 14. pensję. Znamy szczegóły

knurów

Ceny mieszkań w Knurowie. Ile zapłacisz za...

7092 BBB1 C725 4 CB9 9315 AF372 F61 EC2 D

Dr. Łukasz Szczygieł w wywiadzie dla MMK

Lidl sklep

W Knurowie powstanie kolejny Lidl. Kiedy otwarcie?

Zrzut ekranu 2021 05 22 o 15 44 05

Ile zarabiają księża w Polsce?

Park knurow

Miasto zasadzi blisko 250 drzew

Letnia

Koniec restauracji "Letniej". Co powstanie w...