Another Pink Floyd w nowym symfonicznym projekcie – wystąpią w Bielsku-Białej

20 stycznia 2024 roku w Bielsku-Białej odbędzie się koncert, którego nie może przegapić żaden wielbiciel klasycznego i progresywnego rocka. Another Pink Floyd to grupa pochodząca z okolic Krakowa, którą połączyła pasja do muzyki i zamiłowanie do dzieł kultowego brytyjskiego zespołu Pink Floyd. Już w styczniu odwiedź Cavatina Hall i weź udział w wydarzeniu na żywo w towarzystwie orkiestry symfonicznej.

Another Pink Floyd w nowym symfonicznym projekcie – wystąpią w Bielsku-Białej

Another Pink Floyd, Marek Raduli i orkiestra symfoniczna

Progresywny rock i symfoniczne brzmienie? Już 20 stycznia w Cavatina Hall w Bielsku-Białej połączy je grupa Another Pink Floyd występująca wraz z orkiestrą symfoniczną i Markiem Radulim. Marek Raduli to jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów, związany z takimi zespołami jak Bajm czy Budka Suflera. Występuje on również z zespołem Another Pink Floyd, wiernie odtwarzając partie gitarowe kultowej grupy rockowej.

Koncert Another Pink Floyd to wydarzenie, na którego okazję specjalnie opracowano niezwykłe i nigdy dotąd niesłyszane aranżacje największych przebojów rockowego zespołu. Wykonane w towarzystwie orkiestry symfonicznej nawiążą do brzmienia współczesnej muzyki filmowej, zachowując znajome elementy dla twórczości i stylu grupy Pink Floyd.

Tribute band Another Pink Floyd – z pasji do legendy rocka

Pink Floyd to brytyjska grupa muzyczna działająca do połowy lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Zasłynęła ona eksperymentalnym podejściem do dźwięku, tekstami skłaniającymi do przemyśleń, porywającą muzyką na pograniczu rocka psychodelicznego i progresywnego, a także wręcz spektakularnymi występami na żywo.

Choć oryginalny zespół dawno już nie koncertuje, robią to tak zwane tribute bandy, w tym polski skład Another Pink Floyd. Muzycy wiernie rekonstruują oryginalne brzmienie, korzystając z podobnych instrumentów, efektów i sampli. Dzięki temu przenoszą swoich słuchaczy w świat muzyki kultowego zespołu rockowego, zwłaszcza podczas występów na żywo. W trasach koncertowych grupa często odnosi się do koncertów brytyjskiego składu Pink Floyd i zachowuje ich złożoność, efektowną oprawę i zastosowanie wielu efektów specjalnych.

Another Pink Floyd w nowym symfonicznym projekcie – wystąpią w Bielsku-Białej

Cavatina Hall – nowoczesna sala koncertowa w centrum Bielska-Białej

Koncert Another Pink Floyd w Bielsku-Białej odbędzie się w Cavatina Hall przy ulicy Dworkowej 2. To nowoczesna sala koncertowa, w której regularnie organizowane są koncerty największych polskich artystów sceny muzycznej, a także wielu wykonawców zza granicy.

Sala mieści aż 1000 słuchaczy, którzy niezależnie od zajętego miejsca mogą liczyć na pełnię wrażeń, w tym zarówno dźwiękowych, jak i wizualnych. W Cavatina Hall zainstalowano najnowocześniejszy system dźwięku immersyjnego, który podnosi wrażenia odbiorców i sprawia, że dźwięk dociera wprost do nich, nawet jeśli są ich setki i to rozmieszczone po różnych częściach pomieszczenia.

Cavatina Hall znajduje się w samym centrum Bielska-Białej. Do sali koncertowej można dojechać samochodem, kilkoma liniami komunikacji miejskiej, a także pociągiem, docierając z dworca na miejsce pieszo w przeciągu kilku minut. Nie zwlekaj i już dziś kup bilet na koncert Another Pink Floyd, dopóki są jeszcze wolne miejsca!