Błyskawiczna pomoc dzielnicowego. Asp. Hoffman oraz miasto pomogli mieszkańcom

Dzielnicowy Komisariatu Policji Knurów, Krzysztof Hoffman zdaniem mieszkańców spisał się na medal.

44 573281 g

W międzynarodowy Dzień Bez Śmiecenia jedna z mieszkanek Knurowa zaapelowała do mieszkańców, aby wspólnie posprzątać boczną drogę prowadzącą do Gliwic-Bojkowa. Apel skierowany był do mieszkańców, ale przede wszystkim do kolegów oraz koleżanek biegaczy.

– [...] Apel głównie dla mieszkańców Knurowa, ale też z Gliwic. Do naszych kolegów i koleżanek biegaczy, spacerowiczów samych i z psami, rowerzystów, którzy korzystamy z drogi na Bojków tej polnej od strony Jęczmiennej. Bardzo lubię to miejsce i boli, że tak tam brudno. Przyjdźmy dzisiaj na 19 z workami i kto ile może pozbierać śmieci, to pozbiera. Będzie milej i czyściej. - apelowała Jolanta Cieszyńska za pośrednictwem Facebooka

Tu przeczytasz obszerny artykuł dot. zatrzymania mafii fakturowej powiązanej z Knurowem

Wielkie sprzątanie

11 maja na terenie Knurowa odbyła się kolejna oddolna akcja sprzątania miasta. Organizatorem akcji była Jolanta Cieszyńska, którą wsparł mąż oraz przyjaciółka. Trójka mieszkańców posprzątała polną drogę prowadzącą na Bojków. Sprzątanie zaczęło się od początku ul. Jęczmiennej. Z fotorelacji organizatorki wynika, iż mieli oni pełne ręce roboty, bowiem na poniższych zdjęciach możemy zauważyć pełne worki różnych odpadów.

– [...] Wór butelek szklanych, plastiki różnego kalibru, opony, puszki, odzież już wrośnięta w ziemię, całe worki z gospodarstw domowych i inne śmieci .To się w głowie nie mieści co ludzie potrafią robić , żeby pozbyć się własnych odpadów, a to tylko na odcinku może 200 metrów.Ten odcinek był najbardziej zaśmiecony.Wszystko poukładane , gotowe do wywiezienia. - relacjonuje organizatorka Jolanta Cieszyńska

Tu przeczytasz artykuł o zatrzymanym mężczyźnie, który zaatakował trzy kobiety w Knurowie.

Śmieci stały dwa tygodnie - błyskawiczna reakcja dzielnicowego

Dwa tygodnie temu, tuż po akcji sprzątania organizatorka poinformowała Straż Miejską w Gliwicach prosząc o podjęcie działań mających na celu wywiezienie posprzątanych śmieci. Niestety, ale SM z Gliwic nie pomogła.

Wczoraj, 24 maja, mieszkanka Knurowa - Marzena Burliga poprosiła dzielnicowego Komisariatu Policji w Knurowie, Krzysztofa Hoffmana o pomoc. Pani Marzena poinformowała funkcjonariusza policji o problemie zaznaczając, że teren został oddolnie posprzątany, a śmieci zalegają już dwa tygodnie.

Mieszkanka nie musiała czekać długo na działania asp. Krzysztofa Hoffmana, bowiem w ciągu 24 godzin, dzielnicowy z "Starego Knurowa" podjął błyskawiczne działania, dzięki czemu śmieci zostały wywiezione.

Warto zaznaczyć, że miasto dołożyło cegiełkę opłacając fakturę za wywiezienie posprzątanych śmieci.

Zdjęcie posprzątanych śmieci - autor Jolanta Cieszyńska.

Kąpielisko leśne zacisze - kiedy i czy zostanie otwarte.