Brutalne pobicie i kradzież w Pyskowicach. Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności

W Pyskowicach doszło do brutalnego pobicia i napadu. Na jednym z przystanków autobusowych mężczyzna został zaatakowany przez 30-letniego zabrzanina. Mieszkaniec Pyskowic stracił przytomność i został okradziony. Agresor został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne
Pobicie

Brutalne pobicie w Pyskowicach

W niedzielę, 30 lipca oczekujący na autobus 54-letni mieszkaniec Pyskowic został brutalnie zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, Agresor pobił i okradł pokrzywdzonego, który stracił przytomność. Pomocy medycznej udzieliła mu załoga pogotowia. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili rysopis napastnika i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Chwilę później 30-latek został zatrzymany. Stróże prawa odzyskali mienie, które ukradł. Telefon, portfel i gotówka powróciły do pokrzywdzonego.

Okazało się, że zatrzymany mieszkaniec Zabrza ma bogatą przeszłość kryminalną. Już wcześniej był karany między innymi za kradzieże z włamaniem, paserstwo czy posiadanie środków odurzających. We wtorek,1 sierpnia prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd już przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna na rozprawę poczeka w areszcie. Sprawcy rozboju zgodnie z przepisami prawa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Poszukiwany w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o pobicie. Do zdarzenia doszło przy ul. Chełmskiej

Autor: Redakcja

14/12/2022