Czołowe zderzenie samochodów na ul. Rybnickiej. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala

Na ulicy Rybnickiej doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 lutego przed godziną 12:00. Na ulicy Rybnickiej w Gliwicach (przed Knurowem) doszło do czołowego zderzenia pojazdów marek Opel Inisignia oraz Audi A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi. Mężczyzna prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni.

- Po przybyciu służb na miejsce potwierdzono wypadek - wyjaśnia kpt. Damian Dudek, rzecznik prasowy gliwickiej straży pożarnej. - W zdarzeniu wzięły udział dwie osoby - kobieta i mężczyzna, którzy po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostali skierowani do szpitala - dodaje.

Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej oraz patrole policji. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia w miejscu wypadku potrwają do godziny 14:30.

Policja

Może Cię zainteresować:

Nieprzejezdna DTŚ w rejonie zjazdu na Sośnicę w Gliwicach. Powodem rozsypana kukurydza na jezdni

Autor: Martyna Urban

07/02/2023