Czy kościoły w Knurowie mają cennik?

Ile kosztuje ceremonia pogrzebowa odprawiana przez knurowskich kapłanów? Czy w Knurowie obowiązuje odgórnie ustalony cennik?

IMG 6109

Na przestrzeni ostatnich dni postanowiliśmy zadzwonić do czterech parafii działających na terenie miasta Knurów. Zapytaliśmy m.in o cennik odprawienia ceremonii pogrzebowej przez kapłana.

Kolejny remont przedszkola nr 1 w Knurowie. Placówka zmieni się nie do poznania

Parafia św. Cyryla i Metodego w Knurowie

W rozmowie z kancelarią parafii pod wezwaniem św. Cyryla i Metodego dowiedzieliśmy się, że w kościele nie obowiązuje odgórnie ustalony cennik. Za odprawienie ceremonii pogrzebowej można dać na ofiarę, z której proboszcz opłaca np. organistę.

Parafia MB Częstochowskiej w Knurowie

Kolejną parafią, którą postanowiliśmy zapytać o cenę za odprawienie ostatniej posługi jest parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie. Podobnie jak w kościele pod wezwaniem św. Cyryla i Metodego nie obowiązuje cennik, a wierny nie jest zobligowany do wpłaty określonej kwoty na rzecz kościoła.

Intermarche w Knurowie będzie czynne 7 dni w tygodniu. Od teraz to placówka pocztowa

Parafia św. Antoniego z Padwy w Knurowie

Podobnie jak w dwóch powyższych kościołach, w parafii św. Antoniego z Padwy w Knurowie nie ma cennika, a ceremonia pogrzebowa kosztuje tzw. "co łaska"

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie-Szczygłowicach

Nieco inaczej niż w trzech wyżej wymienionych parafiach, wygląda sytuacja w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Knurowie-Szczygłowicach. Osoba z kancelarii odpowiedziała nam, że przyjęło się, iż koszt odprawienia ceremonii pogrzebowej kosztuje 400 zł.

Dzień dziecka w Knurowie. Co przygotowano dla najmłodszych w Knurowie?


Zdjęcie: Z.Drona Rafał Grzegorz