Dawid Rams: Wakacje w starostwie nie będą oznaczać sezonu ogórkowego.

Niestabilność w zarządzie Powiatu Gliwickiego wprowadza pracowników jednostek organizacyjnych powiatu w stan niepewności. Wracamy do głośnej próby odwołania Waldemara Dombka ze stanowiska starosty.

Dawid Rams - Facebook
DC626713 B71 C 4 DB5 A768 0 A43082 E15 A8

23 czerwca 2022 roku powiatowi samorządowcy nie udzielili wotum zaufania zarządowi Powiatu Gliwickiego. Mimo tego, że od tego czasu minęło blisko dwa miesiące, to sytuacja staje się coraz bardziej napięta i niestabilna, o czym dzień po samorządowych obradach wspomniał Dawid Rams.

- […] Wakacje w starostwie nie będą oznaczać sezonu ogórkowego, kilka spraw trzeba wyjaśnić, potrzebna jest zmiana. Stan niepewności nie jest dobry - oświadczył w mediach społecznościowych Dawid Rams.

Podobne zdanie miała również Jolanta Leśniowska.

- W tym konkretnym punkcie się zgadzam: nie wolno zamiatać pod dywan. Należy kolejno wyjaśniać i naprawiać a przede wszystkim nie wprowadzać mieszkańców w błąd. Tego oczekują. Wyrazista, przejrzysta i czytelna polityka to cel tych, którzy NIE zagłosowali za udzieleniem votum zaufania Zarządowi powiatu - tłumaczyła Jolanta Leśniowska z Rady Powiatu Gliwickiego.

Kłótnia w Zgodzie i Przyszłość.

Czerwcowy wpis Dawida Ramsa wywołał poruszenie wśród radnych oraz mieszkańców naszego powiatu.

- Sytuacja wydaje się bezpieczna, choć jesteśmy w stanie swego rodzaju zawieszenia. Rada nie ufa Zarządowi, choć go raczej nie odwoła - napisał w kontekście nieudzielenia wotum zaufania zarządowi Powiatu Gliwickiego, Dawid Rams.

Ze zdaniem Dawida Ramsa (Zgoda i Przyszłość) nie zgodziła się jego koleżanka - Małgorzata Szymańska. Jej komentarz został jednak usunięty, zresztą jak ona sama, lecz z grona facebookowych znajomych Dawida Ramsa.

- Rada nie ufa zarządowi i to jest sytuacja bezpieczna?!! Dla kogo? Dla naszych mieszkańców? Dla Powiatu? Bardzo pokrętna logika panie radny. Zadziwiająca wręcz. - napisała Małgorzata Szymańska z Rady Powiatu Gliwickiego.

Dawid Rams nie pozostał obojętny i wytknął koleżance z komitetu wyborczego, aby zastanowiła się nad swoim zachowaniem.

- Jesteś członkiem klubu Zgody i Przyszłość, a chcesz odwołać starostę, który jest liderem tego środowiska? - odpowiedział Dawid Rams.

Małgorzata Szymańska w dosadny sposób odpowiedziała synowi prezydenta Gminy Knurów, że nie jest uczennicą, którą można karcić.

- Coś Ci się chyba zaczyna mieszać. W pierwszej kolejności jestem radną Powiatu Gliwickiego, która pracuje dla dobra mieszkańców, bo to oni mnie wybrali i zaufali. Może jednak Ty zastanów się komu służysz. […] - zakończyła Małgorzata Szymańska.

Zadziwiająco szybko, niewygodne komentarze Małgorzaty Szymańskiej pod wpisem Dawida Ramsa zostały usunięte, a facebooka znajomość zakończyła się.

We wrześniu odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Powiatu Gliwickiego, które może przynieść wiele zmian.