Drogowcy zamkną dla ruchu część ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w Gliwicach. Objazd Drogową Trasą Średnicową

Od najbliższego poniedziałku (17 kwietnia) zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Bohaterów Getta Warszawskiego od skrzyżowania z ul. Zwycięstwa do skrzyżowania z ul. Stanisława Byliny. Objazd wyznaczony będzie odcinkiem Drogowej Trasy Średnicowej.

ZDM Gliwice
Gliwice ul Bohaterów Getta

Do końca maja odcinkiem ul. Bohaterów Getta Warszawskiego od skrzyżowania z ul. Zwycięstwa do zjazdu na DTŚ z wiaduktu nad torami, na wysokości gliwickiej onkologii będą mogły poruszać się wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej i mieszkańcy dojeżdżający do posesji, posiadający zezwolenia wykonawcy robót. Cała reszta kierowców będzie musiała korzystać z objazdów.

I tak, jadący od strony ulic Toszeckiej i Warszawskiej w kierunku centrum, po wjeździe na wiadukt nad torami kolejowymi będą kierowani na rondo im. Stanisława Byliny i ul. Sienkiewicza, następnie na Drogową Trasę Średnicową aż do zjazdu w ul. Dworcową. Z kolei kierowcy jadący od strony placu Piastów w kierunku ul. Toszeckiej i Warszawskiej, będą musieli pojechać ul. Dworcową na zjazd w DTS-kę, którą powinni opuścić w okolicy gliwickiej onkologii – przez rondo im. Stanisława Byliny na wiadukt nad torami. Wyjątkowo w każdą środę - na czas cotygodniowego zamknięcia tunelu – objazd poprowadzony będzie ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego - schemat objazdów
Ul. Bohaterów Getta Warszawskiego - schemat objazdów. Mat. Eurovia Polska

Jak tłumaczy gliwicki Zarząd Dróg Miejskich zmiany mają związek z trwającą modernizacją układu drogowego po południowej stronie dworca PKP. Przywrócenie ruchu na zamykanym odcinku drogi nastąpić ma 31 maja.