Drzewo zagrażające życiu lub zdrowiu dzieci podstawówki nr 4 w Knurowie. Co na to dyrekcja?

17 listopada 2021 roku do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie-Szczygłowicach miała wpłynąć informacja dotycząca odrywającego drzewa, które zagraża życiu lub zdrowiu dzieci oraz przechodniów. Co na to dyrekcja szkoły?

DB8 DAF94 8961 4253 96 FD 32221 DE69 EFB

Do naszej redakcji zgłosił się jeden z mieszkańców Knurowa-Szczygłowic prosząc o nagłośnienie informacji dot. odrywającego się drzewa na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie.

- Bardzo wysokie drzewo znajdujące się na terenie MSP nr 4 przy ul. Kilińskiego jest pochylone w stronę chodnika, gdzie dzieci oraz rodzice uczęszczają do szkoły. Ponadto jest tam droga, gdzie jeżdżą samochody - relacjonuje mieszkaniec Szczygłowic

Mieszkaniec wziął sprawy w swoje ręce, ale bezskutecznie…

Sprawa drzewa zagrażającego życiu lub zdrowiu dzieci została zgłoszona przez mieszkańca Szczygłowic do Urzędu Miejskiego w Knurowie, gdzie zgłaszający zderzył się ze ścianą.

- Zgłaszałem do urzędu i nic nie może, bo to na terenie szkoły… - grzmi zaniepokojony mieszkaniec Szczygłowic

Mieszkaniec twierdzi, że 17 listopada 2021 roku zgłosił niepokojącą sprawę do dyrekcji Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie, która nie podjęła żadnych działań, aż do 29 listopada 2021 bieżącego roku.
Nasz redaktor postanowił zapytać dyrekcję, co dalej z sprawą drzewa, które niewątpliwie pod wpływem wiatru, bądź ciężarem śniegu może narazić innych na utratę życia lub zdrowia.

Dyrekcja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 otrzymała zgłoszenie od jednego z rodziców w tym temacie. Sprawa została niezwłocznie zgłoszona odpowiednim służbom. W najbliższym czasie to drzewo oraz siedem pozostałych zostaną wycięte na rzecz utworzenia miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych - komentuje dyrektor MSP nr 4, Dariusz Dzindzio.