Dwa śmiertelne wypadki w powiecie gliwickim. Wskutek obrażeń zginęły dwie kobiety

W powiecie gliwickim w miniony weekend doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. W pierwszym z nich 76-letnia kobieta została śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Natomiast w drugim zginęła 22-letnia kierująca z nieznanych przyczyn zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.

KMP Gliwice
Wypadek  Gliwive

Do pierwszego z opisanych zdarzeń doszło w piątek, 25 listopada. Po godzinie 20 doszło do wypadku na zbiegu ulic Chorzowskiej (Gliwice) i Wolności (Zabrze). Kierujący samochodem marki Kia 20-letni zabrzanin, jadąc od Zabrza w kierunku Gliwic, potrącił 76-letnią pieszą. Obrażenia odniesione przez mieszkankę Zabrza były na tyle poważne, że życia kobiety nie udało się uratować.

Kolejny śmiertelny wypadek

Natomiast w sobotę, 26 listopada około godziny 12 w miejscowości Słupsko (gmina Rudziniec - powiat gliwicki), na prostym odcinku drogi 22-letnia kierująca samochodem marki Volkswagen zjechała do przydrożnego rowu, a następnie uderzyła w drzewo i dachowała. Do zdarzenia doszło z nieznanych przyczyn. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Kilka godzin wcześniej przy ulicy Toszeckiej 69-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, kierując pojazdem marki Citroen, potrącił przechodzącego na oznakowanym przejściu dla pieszych 94-letniego gliwiczanina. Pieszy doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do okolicznego szpitala.

We wszystkich sprawach policjanci oraz prokuratorzy przeprowadzą postępowania, które pozwolą wyjaśnić dokładne przyczyny wypadków.

- Zwracamy się z kolejnym apelem do kierujących pojazdami. W obecnych czasach, gdy ruch samochodowy jest bardzo intensywny, tempo życia ludzi też bardzo się zmieniło – większość z nas gdzieś się spieszy. Musimy więc jeździć z takim skupieniem i taką prędkością, aby dostrzec, przewidzieć zagrożenie, które może pojawić się nagle - apelują gliwiccy policjanci.