Dzień Sportu w Sośnicowicach. W planie turnieje, strefa dla dzieci i rajd rowerowy

W powiecie gliwickim zapowiada się ciekawa sobota. Jedna z gmin zaprasza na swoje plenerowe wydarzenie. W programie atrakcje dla amatorów aktywności fizycznej.

Sosnicowice rajd rowerowy

Gminny Dzień Sportu w Sośnicowicach

Brakuje motywacji, żeby wyjść z domu i trochę poćwiczyć? Ta okazja może pomóc. 15 czerwca w Sośnicowicach odbędzie się plenerowa impreza mając na celu zachęcenie gości do aktywności na świeżym powietrzu. Dwiema z nich będą Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza oraz Turniej Siatkówki Plażowej. Odbędą się na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sośnicowicach. Zmagania rozpoczną się o godzinie 9:30.

Z kolei maluchy mogą wziąć udział w aktywnościach zorganizowanych przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach. Organizatorzy zapowiadają biegi i zabawy sportowe. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat. Dodatkowo pojawi się także stanowisko z nauką pierwszej pomocy. Otwarcie biura zawodów nastąpi o 9:00, a same konkurencje - o 9:30.

Miłośnicy dwóch kółek mogą wybrać się na rajd rowerowy. Uczestnicy przejadą od siedziby OSP Smolnica (ul. Smolnicka 17 w Sośnicowicach) do kaplicy św. Marii Magdaleny w Goszycach. Zapisy są przyjmowane do 13 czerwca. Jak zgłosić chęć udziału? Wystarczy wysłać imię i nazwisko na adres biuropodawcze@sosnicowice.pl lub zadzwonić pod numer telefonu: 32 335 86 37.

Formularze zgłoszeń dotyczące powyższych wydarzeń są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta.

- Zachęcamy, by ten dzień spędzić aktywnie w gronie rodziny i znajomych. Zachęcamy także, by tego dnia urządzić sobie piknik w naszym parku – pod wiatami czekają grille, jest miejsce, by usiąść na kocu i zjeść wspólnie posiłek. Mamy nadzieję, że będziecie tego dnia z nami! - zapraszają organizatorzy.
Pyskowice polkolonie dzieci

Może Cię zainteresować:

Wakacyjne przygody w Pyskowicach. Biblioteka zaprasza dzieci na letnie zajęcia

Autor: Urszula Gołkowska

08/06/2024

Gliwice marsz 5 km dobra

Może Cię zainteresować:

Gliwice pomaszerują dla pacjentów onkologicznych. Trwa rejestracja na wydarzenie "5 kilometrów Dobra"

Autor: Urszula Gołkowska

10/06/2024