Fotopułapka zadziałała. W Pyskowicach zatrzymano ogródkowego złodzieja

Właścicielka ogródka działkowego w Pyskowicach znalazła sposób na ogródkowego złodzieja. Zainstalowała fotopułapkę, która powiadomiła ją, że ktoś kręci się na terenie jej działki. Natychmiast poinformowała policję.

Fotopułapka zadziałała Zatrzymano ogródkowego złodzieja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 26 września 2023 r., około godz. 17.30. Właścicielka ogródka działkowego, która otrzymała z fotopułapki powiadomienie, że ktoś kręci się na terenie jej działki wezwała funkcjonariusza z pyskowickiego komisariatu. Policjant miał wolne, ale natychmiast pobiegł we wskazane miejsce i zatrzymał na gorącym uczynku 57-latka, który penetrował altankę.

- Okazało się, że kilka minut wcześniej włamał się on do dwóch innych, we wszystkich zrywał kłódki. Przy zatrzymanym zabezpieczono już przygotowane do zabrania przedmioty o wartości około 2000 złotych, w tym wspomnianą fotopułapkę – informują policjanci.

Na miejsce przybyli kryminalni będący w służbie i przejęli mężczyznę. Był on już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Został osadzony w policyjnym areszcie, a policjanci sprawdzają czy włamywacz ma na koncie inne podobne przestępstwa.

Policja

Może Cię zainteresować:

Wyzywali i obrażali klientów stacji i policjantów. Interwencję próbowali nagrać telefonem

Autor: Redakcja

12/09/2023

Sprawca pobicia z Gliwic

Może Cię zainteresować:

Gliwiccy policjanci poszukują sprawcy pobicia. Do zdarzenia doszło w autobusie miejskim

Autor: Redakcja

11/09/2023