Fryderyki powracają do Gliwic

Kolejna Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu znów odbędzie się w Gliwicach! Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej zjadą się do PreZero Areny na rozdanie słynnych Fryderyków.

Fot. Mosquidron/UM w Gliwicach

Jubileuszowa 30. edycja Fryderyków obiecuje być wyjątkowa. Gdy w zeszłym roku festiwal powrócił na Śląsk, fani bardzo dobrze oceniali wydarzenie w gliwickiej PreZero Arena. To sprawiło, że organizatorzy postanowili powtórzyć imprezę w tym samym miejscu.

Kto wystąpi na Fryderykach w Gliwicach?

Gala Fryderyków 2024 odbędzie się 22 marca. Związek Producentów Audio-Video wcześniej ogłosi nominacje do nagród w 27 kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu oraz 10 kategoriach muzyki poważnej. Nazwiska artystów, którzy wystąpią na 30. Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, będą ujawniane stopniowo. Dotychczas organizatorzy zdradzili pierwsze z nich.

W PreZero Arenie w Gliwicach zobaczymy Dodę i Smolastego - duet, który w minionym roku królował z przebojem "Nim zajdzie słońce". Obok nich pojawi się również Daria Zawiałow, znana jako "Dziewczyna Pop", która zapewniła nam muzyczną podróż do lat 90. swoim przebojem "Fifi Hollywood". Listę artystów zamyka zespół Kwiat Jabłoni, laureaci Bursztynowego Słowika na Top Of The Top Sopot Festival.