Gierałtowice. Mężczyzna groził ekspedientce nożem. Sprawca rozboju został zatrzymany

Knurowscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który grożąc ekspedientce nożem próbował ukraść utarg sklepu. Mężczyzna został aresztowany, grozi mu kara do 12 lat więzienia.

37 letni mezczyzna groził nożem

Do zdarzenia doszło we wtorek, 11 kwietnia. Przed godziną 19.00 do jednego ze sklepów w Gierałtowicach wszedł mężczyzna, który próbował ukraść utarg z kasetki. 37-latek groził ekspedientce nożem. Gdy akt rozboju nie doszedł do skutku, mężczyzna wyszedł ze sklepu i chwilę później został aresztowany przez policjantów z Knurowa.

- Zatrzymany 37-latek nie stawiał oporu. Został doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu. Tam na podstawie zebranych materiałów, w tym zeznań świadków oraz nagrań z kamer monitoringu, wobec mężczyzny sędzia orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - informuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Mężczyzna wybił szybę w autobusie i groził dwóm nastolatkom

Zatrzymany już wcześniej był znany policjantom. Na początku marca wybił szybę w autobusie komunikacji miejskiej, powodując straty w kwocie ponad 3500 złotych, ponadto podczas tego samego zdarzenia groził dwóm czternastolatkom.

Wkrótce odbędzie się proces podejrzanego. Mężczyźnie za popełnione czyny grozi kara od trzech do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Policja

Może Cię zainteresować:

Ukradli kartę do bankomatu, 20 złotych, papierosy i zapalniczkę. Grozi im do 12 lat więzienia

Autor: Redakcja

13/03/2023