Gliwice. Kierująca mitsubishi cudem uniknęła śmierci. Zdarzenie zarejestrowała kamera

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenie drogowego, do którego doszło w Gliwicach. W samochód marki Mitsubishi uderzył kilkukilogramowy stalowy element, który wypadł z ciężarówki. Kierująca pojazdem cudem uniknęła śmierci. Zdarzenie nagrał wideorejestrator.

Screenshot
Wypadek Gliwice

Gliwice. Kierująca osobówką cudem uniknęła śmierci

Kierująca samochodem osobowym marki Mitsubishi outlander cudem uniknęła śmierci. W środę, 16 sierpnia przez przednią szybę jej pojazdu wpadł kilkukilogramowy, stalowy element, który spadł z naczepy przejeżdżającej obok ciężarówki. „Pocisk” przeleciał tuż obok głowy kobiety, demolując auto.

Kierowca ciężarowego pojazdu odjechał, nie zatrzymując się. Nie miał świadomości, że z jego auta coś wypadło. Kierująca, gdy pierwszy szok minął, wezwała policjantów.

Film, z kamery zamontowanej w samochodzie, pozwolił mundurowym dotrzeć do sprawcy. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Oględziny pojazdu oraz filmik, jednoznacznie potwierdziły jednak okoliczności niebezpiecznego zdarzenia. Gliwiccy śledczy prowadzą postępowanie w tej sprawie, a o winie i karze zdecyduje sąd.

- Przykład ten pokazuje, jak przydatny może być wideorejestrator samochodowy. W tej sytuacji pozwolił wykryć sprawcę. Nagrania, choćby z najtańszych kamerek, pomagają obiektywnie ustalić przebieg zdarzenia drogowego, zwłaszcza, gdy nie ma innych świadków - informuje KMP w Gliwicach.

Śmiertelny wypadek na a1 w Gliwicach

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w Gliwicach. Jedna osoba poniosła śmierć

Autor: Redakcja

17/08/2023