Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa już w sobotę. Będzie też zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji NieOdkładalni

Od ponad dekady Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa (GPPB) „prowokuje” mieszkańców Gliwic i okolic do walki z lenistwem. To cykliczne wydarzenie, które jest organizowane przez Amatorski Klub Miłośników Biegania Pędziwiatr Gliwice.

Fot. From The Sky
Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa

GPPB odbywa się zazwyczaj w ostatnią sobotę miesiąca, na polanie edukacyjnej w parku za stadionem Piasta Gliwice. To idealne miejsce dla biegaczy, miłośników nordic walking oraz rodzin, które chcą spędzić czas na świeżym powietrzu. W wydarzeniu mogą brać udział wszyscy – zarówno dzieci w wózkach jak ich dziadkowie. Najbliższy bieg odbędzie się w sobote, 25 maja. Co istotne, podczas biegu przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji NieOdkładalni, a konkretnie na organizację opieki wytchnieniowej dla rodziców niepełnosprawnych dzieci z grupy „7 Wspaniałych”.

Uczestnicy mają do wyboru od jednej do pięciu pętli o długości około 4,2195 km, co daje możliwość pokonania dystansu od 1/10 do 1/2 maratonu. Dzięki profesjonalnemu pomiarowi czasu i podziałem na dystanse, płeć i wiek, każdy może rywalizować na swoim poziomie.

Rejestracja na GPPB jest jednorazowa i ważna przez cały rok. Opłaty za każdy start są zróżnicowane w zależności od wieku uczestników: 10 zł dla osób urodzonych w latach 2005-2024, 15 zł dla roczników 1925-1954 oraz 30 zł dla osób urodzonych w latach 1955-2004.

Organizatorzy przewidzieli nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczestników. Każdy, kto ukończy co najmniej dziewięć startów w roku, otrzymuje statuetkę: brązową za dziewięć startów, srebrną za 10-11 startów, a złotą za 12 startów. Po każdym biegu uczestnicy mogą liczyć na wodę, owoc i batonik, a w zależności od pogody, na kiełbaskę z ogniska. Szczegóły tutaj.

Diamentowe Czepki w powiecie gliwickim

Może Cię zainteresować:

Pielęgniarki i położne z powiatu gliwickiego wyróżnione. Gratulujemy Diamentowych Czepków

Autor: Urszula Gołkowska

16/05/2024

Dni pyskowic

Może Cię zainteresować:

To będą wyjątkowe Dni Pyskowic. Organizatorzy zapowiadają Kult, C-BooL i Lady Pank

Autor: Urszula Gołkowska

09/05/2024