Gliwiczanka Karo Glazer wystąpi w Konkursie Eurowizji? Artystka zgłosiła swój utwór do konkursu

Karo Glazer, gliwiczanka, postanowiła zgłosić swój utwór do konkursu Eurowizji. Jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką i producentką w jednej osobie. Kobietą obdarzoną czterooktawową skalą głosu.

Jest uznawana za jedną z najoryginalniejszych artystek jazzowych na świecie. Kreuje nowe brzmienia, konsekwentnie tworząc swój własny, unikalny, muzyczny język, charakterystyczny tylko dla niej.

Karo Glazer to jedna z najbardziej oryginalnych polskich artystek

W maju 2020 roku Karo Glazer zajęła II miejsce w International Songwriting Competition w Nashville - najważniejszym konkursie dla osób piszących piosenki na świecie. Do konkursu wysłano w sumie blisko 18 000 zgłoszeń, a utwory oceniali między innymi Coldplay, Dua Lipa i Tom Waits. W muzyczne szranki stanęli muzycy ze 140 krajów.

W trakcie swojej kariery blisko współpracowała m.in. z Larsem Danielssonem, Mikiem Sternem, Richardem Boną oraz wielokrotnymi laureatami nagrody Grammy, producentami Martnem Waltersem i Larrym Kleinem. Karo przez ponad 4 lata pełniła funkcję głównego coacha wokalnego w musicalu "Thriller" na deskach londyńskiego West Endu.

Karo zgłosiła swoją piosenkę do Konkursu Eurowizji

Mimo sukcesów i doceniania w świecie jazzu, w jej utworach słychać różne style.

- Nigdy nie czułam się jazzmanką. Muzyka jest dla mnie jedna. Gatunek muzyczny to jak ubranie dla muzyki. Tę samą piosenkę możesz wyprodukować w innych stylach - mówiła artystka tuż po ubiegłorocznej premierze funkowego "Let’s Groove".

Potwierdza słowa różnorodnością: jesienią bierze na warsztat utwór „Party” z 1983 roku, rockowej kapeli Oddział Zamknięty. Daje mu nowe tchnienie w miksie deep house, synthi popu i wstawek funky. Zgłaszany do polskiej preselekcji Konkursu Eurowizji utwór ma być kawałkiem z gatunku pop. Dobrej jakości.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 10 lutego 2023 r. i wtedy poznamy pełną listę artystów.

Radiostacja Gliwice

Może Cię zainteresować:

Nowoczesne muzeum, aparthotel, dodatkowe parkingi. Zabytkowe obiekty Radiostacji Gliwice zostaną zmodernizowane. „Chcemy w nowoczesny, inspirujący sposób opowiadać o dramatycznej historii mieszkańców Gliwic i regionu”

Autor: Grzegorz Lisiecki

12/05/2022

Ulica Zwycięstwa w Gliwicach rok 1975

Może Cię zainteresować:

Zwycięstwa w Gliwicach była piękną ulicą nawet za PRL-u. Jeździły tramwaje, świeciły neony. Zamiast banków były kawiarnie

Autor: Redakcja

06/03/2024