Gmina Knurów wysiedla mieszkańców, a potem wystawia na sprzedaż pustostany

Niezamieszkałe budynki wielorodzinne zlokalizowane w starej części miasta zostały wystawione na sprzedaż. Rygorystyczne warunki przetargu.

Dominik Borczyk/Twój Knurów
Adam Rams Knurów

Adam Rams ogłosił, że w najbliższy czwartek, czyli 20 stycznia 2022 roku o godzinie 10:00 w budynku Urzędu Miasta przy ul. Niepodległości 7 odbędzie się pierwszy nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż prawa własności dwóch budynków położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie.

30. Finał WOŚP w Knurowie. Co? Gdzie? Kiedy? Kto zagra koncert? Zobacz szczegóły

Gmina Knurów wysiedla mieszkańców, a potem sprzedaje budynki

Przedmiotem nieograniczonych przetargów ustnych będą dwa niezamieszkałe budynki, gdzie niegdyś mieszkało wiele rodzin o powierzchni użytkowej 706 mkw oraz 834 mkw. Nieruchomości są własnością Gminy Knurów.

  1. nieruchomość położona przy ul. Dworcowej 23 w Knurowie, oznaczona jako działka nr 1851/9 o pow. 706 m2 - cena 347 tys. złotych
  2. nieruchomość położona przy ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie, oznaczona jako działka nr 1851/11 o pow. 834 m2 - cena 344 tys. złotych

Przeznaczenie nieruchomości

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wyżej wspomniane nieruchomości przeznaczone są pod tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, a budynku objęte są strefą ochrony konserwatorskiej. Nowy nabywca może prowadzić usługi nieuciążliwe z wyłączeniem usług gastronomii.

W Knurowie powstanie kilka nowoczesnych bloków. Sprawdź wizualizację nowych apartamentów

Warto zwrócić uwagę, że nowy właściciel nieruchomości położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie jest zobowiązany do wykonania zadań inwestycyjnych na budynkach mieszkalnych wielorodzinnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. - Należy zachować charakter budynków nawiązujący do zrewitalizowanych już obiektów gminnych, położonych przy ul. Dworcowej od numeru 7 do 21 - czytamy w przetargu.

4 lata na zakończenie inwestycji i oddanie budynków do użytku. Jak nie, to 100 tys. zł kary.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie mówi o tym, że zakończenie inwestycji powinno zakończyć się w ciągu czterech lat. Nowy właściciel budynków musi:

  1. zrealizować całościowy remont budynków, wraz z wszystkimi obróbkami blacharskimi, montażem rynien, montażem okien i okiennic, stolarki zewnętrznej
  2. wykonać elewację wraz z kolorystyką
  3. wykonać małą architekturę
  4. stworzyć układ komunikacji wewnętrznej
  5. wykonać utwardzenie podjazdów
  6. ukształtować teren zielenią

Na ul. Rakoniewskiego w Knurowie powstaje piękny i nowoczesny apartamentowiec. Zobacz wizualizację tej nieruchomości

- Za niedotrzymanie ww. terminu Gmina Knurów zastrzega sobie karę umowną w wysokości 100.000,00 zł, płatną na pierwsze żądanie Gminy w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania do zapłaty. Możliwość naliczenia przez Gminę Knurów kary umownej zostanie zapisana w notarialnej umowie sprzedaży - czytamy w przetargu.

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2022 02 8 o 11 16 51

Jednorazowa nagroda finansowa dla pracowników JSW?

Woda gierałtowice

Kolejna podwyżka. Miejska spółka PWiK w...

Piotr Pyzik

Piotr Pyzik, były poseł związany z Knurowem...

JSW siedziba

Pracownicy JSW otrzymają rekompensatę za...

F455 FB92 BF78 4 EB4 80 F2 2 DB2 B27 A1375

Ceny mieszkań w Knurowie rosną w szalejącym...

Restaurant 690975 1280

W Centrum Handlowym Stara Cegielnia powstaną...

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...