Górnicy z JSW dostaną 14. pensję. Znamy szczegóły

Pracownicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają w tym miesiącu czternastą pensję. To dobra wiadomość dla kilku tysięcy pracowników KWK "Knurów-Szczygłowice".

JSW SA
JSW SA

Czternastkę, nazywaną również jako tzw. jednorazowy dodatek uzupełniający otrzymają w połowie miesiąca pracownicy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Środki finansowe wpłyną na konta pracowników 15 lutego 2022 roku.

- Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA podjął decyzję o wypłacie tzw. 14-pensji w dniu 15 lutego 2022 roku - napisał w mediach społecznościowych Artur Wojtków, wiceprezes JSW ds. Pracy i Polityki Społecznej

Górnicy z JSW dostali podwyżkę

Warto przypomnieć, że 28 stycznia 2022 roku w biurze zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do spotkania między władzami górniczej spółki, a stroną społeczną, czyli Reprezentatywnymi Związkami Zawodowymi (NSZZ "Solidarność" JSW SA, Federacja ZZG JSW SA oraz ZZ "Kadra" JSW SA) w sprawie wzrostu wynagrodzeń pracowników JSW SA.

- Cieszę się, że udało się nam porozumieć. Teraz wszyscy będziemy spokojnie pracować, nie będziemy tracili energii na niepotrzebne spory, które w przeszłości zbyt często towarzyszyły negocjacjom płacowym. Udowodniliśmy, że merytoryczne rozmowy są najlepszym rozwiązaniem. Dziękuję reprezentatywnym organizacjom związkowym za konstruktywną postawę - powiedział Tomasz Cudny, prezes JSW SA

Podwyżka w JSW SA. Wzrośnie wynagrodzenie oraz bon żywnościowy. Szczegóły

Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają 10 procentową podwyżkę wynagrodzeń, a kwota bonu żywnościowego zostanie powiększona do 30 złotych. Jest to efekt dzisiejszego porozumienia, które zostało podpisane w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju między Reprezentatywnymi Związkami Zawodowymi, a zarządem JSW SA.

- Jest to świetna informacja szczególnie w nawiązaniu do wzrostu cen benzyny, czy rat kredytowych - komentował na gorąco jeden z zapytanych pracowników Ruchu Knurów KWK "Knurów-Szczygłowice"

Rozmowy dotyczące wzrostu wynagrodzeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej rozpoczęły się 27 grudnia 2021 roku, kiedy to Reprezentatywne Związki Zawodowe wystąpiły do prezesa zarządu JSW w sprawie wzrostu wynagrodzeń w ramach realizacji polityki płacowej w spółce na 2022 rok.

Jastrzębska Spółka Węglowa

Jastrzębska Spółka Węglowa, to największy krajowy producent węgla koksowego typu 35 wysokiej jakości i największa komercyjna grupa koksowni w Unii Europejskiej. Spółka z Jastrzębia-Zdroju posiada w swoich zasobach dwie kopalnie zlokalizowane na terenie Gminy Knurów - KWK "Knurów-Szczygłowice", które zatrudniają blisko 5 tysięcy pracowników.


czytaj więcej:

ul. Dworcowa 23 Knurów

Gmina chciała sprzedać pustostany, ale nikt nie...

Knurów

Najdroższe ulice w Knurowie. Przygotowaliśmy...

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach....

Zrzut ekranu 2021 07 23 o 08 04 10

W Knurowie powstanie nowa siłownia. Sprawdź,...

2 A969 B59 952 D 4 D0 F 8934 87 CEDC6737 A3

Na głównej ulicy w Knurowie doszło do...

Zsz nr 2

"Górka" otwiera nowy kierunek kształcenia

Starostwo

Opłatomat w Starostwie Powiatowym w Gliwicach