Handlowy gigant otworzył magazyn artykułów chłodzonych w Centrum Dystrybucyjnym pod Gliwicami

Jedno z trzech centrów dystrybucyjnych sieci Kaufland w Polsce działa pod Gliwicami, w Kleszczowie. Rozbudowano go o 20 tysięcy m2. Na tej powierzchni uruchomiono nowy magazyn artykułów chłodzonych. Pracuje tu 70 osób.

Strategia ekspansji firmy Kaufland zakłada otwieranie nowych marketów oraz rozbudowę bazy logistycznej, dostosowanej do powiększającej się sieci sprzedaży. W 2022 roku w Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej Kaufland otworzył nowoczesny magazyn produktów mrożonych, a w tym roku w Centrum Dystrybucyjnym pod Gliwicami, ulokowanym przy al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 39 w Kleszczowie, uruchomiono nowy magazyn artykułów chłodzonych, który jest miejscem pracy dla 70 osób.

Nowy magazyn artykułów chłodzonych sieci Kaufland powstał pod Gliwicami

Kaufland ma w Polsce trzy centra dystrybucyjne. System dystrybucji, oparty na pełnoasortymentowym Centrum Dystrybucyjnym Wola Krzysztoporska, uzupełniają regionalne centra dystrybucyjne w Gliwicach (tak naprawdę znajduje się we wsi Kleszczów) i Bydgoszczy, które zaopatrują odpowiednio południową i północną część kraju w asortyment najszybciej rotujący. Magazyny regionalne pozwalają każdego dnia dostarczać świeże produkty dla klientów firmy Kaufland.

- Rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego w Gliwicach o 20.000 m² jest odpowiedzią na rosnący wolumen sprzedaży spowodowany obsługą coraz większej liczby marketów. Dystrybucja z nowej lokalizacji pozytywnie wpłynie na jakość i organizację dostaw oraz skróci długość łańcucha dostaw – mówi Maurycy Szczęsny, Dyrektor Departamentu SCM w Kaufland Polska.

10.000 m² nowej powierzchni magazynu artykułów chłodzonych umożliwi składowanie 7.500 palet w kontrolowanej temperaturze +2°C. Wymiernym efektem uruchomienia nowego magazynu jest ograniczenie cross dockingu pomiędzy centrami dystrybucyjnymi, co pozytywnie wpłynęło na skrócenie procesu dostaw do marketów.

Magazyny mają m.in. system odzysku ciepła z aparatury chłodniczej

W centrum dystrybucyjnym w Gliwicach zastosowano innowacyjne, ukierunkowane na ekologię, rozwiązania technologiczne. Obiekt jest wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, które znane są już z marketów sieci, m.in.

  • system odzysku ciepła z aparatury chłodniczej, który służy do ogrzewania pomieszczeń socjalnych,
  • inteligentne systemy zarządzania zużyciem mediów,
  • oświetlenie w technologii LED.

Budynek jest również wyposażony we własne ujęcie wody, a niebawem zostanie również wyposażony w instalację fotowoltaiczną.

Informacje o sieci Kaufland

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland ma ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć ma aktualnie 240 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników.

Kaufland Katowice SCC 23

Może Cię zainteresować:

Niklaus Pieron wykpił Kaufland za ich "ślunskie" słowa. I Kaufland je poprawił! Zatrudnił nawet tłumacza

Autor: Katarzyna Pachelska

22/12/2022

Budowa Kaufland Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Budowa kolejnego marketu w Katowicach już się zaczęła. Powstaje w dzielnicy Piotrowice

Autor: Katarzyna Pachelska

09/02/2023

Kaufland system K Scan

Może Cię zainteresować:

W kolejnych marketach sieci Kaufland wprowadzono system samodzielnego skanowania produktów przez klientów. W Katowicach system działa od kilku tygodni

Autor: Katarzyna Pachelska

06/03/2023