Knurowianka, Jadwiga Janowska jest znana w całej Europie. Jej zdjęcia trafiły na wystawę w Rzymie, Amsterdamie i Veronie.

Jadwiga Janowska najczęściej zajmuje się fotografią portretową oraz współczesnym dokumentem. Jej fotografie trafiają na najbardziej prestiżowe wystawy w Europie.

Jadwiga Janowska jest dwudziestoośmioletnią fotografką z Knurowa z tytułem magistra, który zdobyła na Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. Przygodę z fotografią rozpoczęła w gliwickiej grupie fotograficznej Aczkolwiek. Knurowianka zaczęła być cenioną i rozpoznawalną artystką za sprawą konkursu GRAND PRESS PHOTO, w którym zdobyła główną nagrodę za reportaż w kategorii Young Poland.

Sukces, rozpoznawalność, prestiż

Jadwiga Janowska jest laureatką prestiżowej nagrody imienia Jana Sawki na festiwalu Fama. Prace artystki prezentowane były w zagranicznych i krajowych magazynach takich jak Contemporary Lynx , K Mag, The Lavender czy Ultramaryna.

Wystawa w Rzymie

Twórczość Jadwigi Janowskiej została dostrzeżona, a zarazem doceniona przez organizatorów największych europejskich wystaw fotograficznych. Niezwykłe prace artystki z kategorii fotografii portretowej zostały udostępnione do podziwiania w galerii sztuki współczesnej LoosenART w centrum Rzymu.

Projekt „False Flag” - Radiostacja Gliwicka

Fotografka z Knurowa w swojej twórczości fotograficznej pochyliła się nad lokalnymi wydarzeniami z dnia 31 sierpnia 1939 roku (Prowokacja Gliwicka). To właśnie w nawiązaniu do tych wydarzeń powstał projekt False Flag. Zdjęcia przedstawiające gliwicką radiostację były pokazywane we Włoszech podczas Grenze Arsenali Fotografici oraz na Rybnickim Festiwalu Fotografii.
Zdjęcia portretowe wykonane przez Jadwigę Janowską zostały zamieszczone w książce Fresh Eyes, przedstawiającej twórczość najlepiej zapowiadających się fotografów w Europie.
Więcej informacji o twórczości Jadwigi Janowskiej już wkrótce.

czytaj więcej:

Święto Niepodległości Knurów 2022 rok

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w...

Byt woda kran

Knurów. PWiK informuje o planowanym wyłączeniu...

7980 FB87 B3 BC 41 BC A095 4727 A615 BED0

Katolicka impreza już w tę niedzielę. Będzie...

Kino plenerowe Knurów

Kino plenerowe wraca do Knurowa. Będzie nawet...

A5 B43 DF4 F264 43 F8 BF85 015 EFA313493

Zagrali dla Lenki Grządziel. Drużyna Jutra...

7 C015257 7 C73 4473 96 E2 4 B7 AC134 A766

Tak wyglądał Śmigus Dyngus (lany poniedziałek)...

BB727 B54 9 C1 B 4 A32 BB58 834 A8994680 F

Zlot foodtracków w Knurowie. Kiedy? Gdzie?...