Jak pokonać bariery dla niepełnosprawnych w Knurowie? Czy miasto jest przyjazne dla osób niepełnosprawnych?

Knurów miastem bez barier. Czyli jak zmienić Knurów, w miasto przyjazne osobom niepełnosprawnym.
Chodnik knurow

Nie można powiedzieć, że gmina Knurów nie robi nic w kierunku wyrównania szans dla osób niepełnosprawnych, bo byłaby to manipulacja. Na wstępie warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie poinformowaliśmy was, iż w ratuszu miejskim została zainstalowana winda dla osób poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego, a coraz więcej szkół w Knurowie posiada windę umożliwiająca wjazd osobom niepełnosprawnym na wyższe piętra.

Na szybkim przykładzie można stwierdzić, że włodarze miasta pamiętają o osobach niepełnosprawnych. — Knurów się stara, ale czy nie lepiej zacząć od tych podstawowych rzeczy - komentuje mama niepełnosprawnej dziewczynki, która porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego.

Mama niepełnosprawnej dziewczynki wskazuje nam, iż potrzeby osób niepełnosprawnych wcale nie są, aż tak wygórowane. W naszym mieście najczęstszą barierą do pokonania okazuje się przejście przez pasy na drugą część chodnika.

W wielu miejscach krawężnik jest tak wysoko, że samodzielna osoba niepełnosprawna nie jest w stanie pokonać krawężnika i jest zdana na osoby postronne, które czasem są, a czasem ich nie ma.

Dziwnym przykładem jest ul. Bolesława Chrobrego, gdzie przejście dla pieszych u zbiegu ul. Szpitalnej i ul. Bolesława Chrobrego jest prawie przystosowane do osób niepełnosprawnych tylko i wyłącznie z jednej strony, a z drugiej już nie, ponieważ występuje wysoki krawężnik.

Myślimy, że zmiana kilkunastu krawężników w mieście nie będzie, aż tak dużym obciążeniem budżetu miasta, a na pewno ucieszy niepełnosprawnych mieszkańców Knurowa.

Warto wspomnieć, że samorządowcy z Knurowa, w odpowiedzi na apel osób niewidzących interweniowali o przywrócenie sygnałów dźwiękowych przy przejściu dla pieszych obok MSP 2 w Knurowie, na skrzyżowaniu ul. Szpitalnej oraz ul. Wilsona. Przypomnimy, iż sygnały dźwiękowe zostały usunięte, ponieważ odgłos przeszkadzał mieszkańcom pobliskich bloków.

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2021 07 5 o 13 00 27

Inwestor u bram strefy w Knurowie? Prawda czy...

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Kopalnia knuró

Górnicy z Knurowa-Szczygłowic będą mogli się...

Bogan Lesniowski

Haldex S.A. dla pacjentów oddziału covidowego

Toaleta knuriw

Mieszkańcy oburzeni ciągłą niedostępnością...