Jakie suknie ślubne wybrać na ślub cywilny?

Ślub cywilny to ważne wydarzenie dla każdej Młodej Pary. Trzeba się do niego przygotować pod wieloma względami, w tym także w kwestii stroju. Nie można bowiem pojawić w byle czym na własny ślubie. Warto wiedzieć, że ślub cywilny nieco różni się od kościelnego. Jednak w obu przypadkach Panna Młoda pragnie prezentować się rewelacyjnie. Jak zatem wybrać idealną sukienkę na swój ślub?

Jakie suknie ślubne wybrać na ślub cywilny?

Jaka sukienka na ślub cywilny?

W przypadku ślubu kościelnego kobiety przeważnie decydują się na białe suknie do ziemi oraz pasujący welon. Dzięki temu prezentują się rewelacyjnie i wpasowują się w tradycje. Ślub cywilny pozwala na większe odstępstwa i pozwala wybrać spośród większej ilości propozycji.

Czy sukienka na ślub cywilny także może wpasowywać się w tradycyjny klimat? Nic nie stoi na przeszkodzie. Trzeba jednak pamiętać, że panna młoda ma o wiele większy wybór, jeśli chodzi o kolor czy fason i nie powinna się ograniczać. Najważniejsze jest to, by jej sukienka ślubna na ślub cywilny była schudną i elegancka/

Szukasz pięknych i eleganckich sukienek? Sprawdź koniecznie Suknie Boho.

Jaką długość sukienki na ślub cywilny?

W przypadku ślubów cywilnych zależy to całkowicie od upodobań danej kobiety. Klasyczne są długie i zwiewne sukienki sięgające ziemi. Jednak popularne są także krótkie, koktajlowe sukienki na ślub cywilny Warszawa. Lepiej jednak nie wybierać sukienki krótszej niż do połowy uda, gdyż nie wygląda to zbyt elegancko i nie pasuje do takiej okazji.

Dodatkowo warto unikać:

Zbytniej przeźroczystości

Głębokich dekoltów

Wycięć na plecach do pasa

Jak dobrać kolor sukienki na ślub cywilny?

W przypadku klasyki najlepsza jest biel i ecru. Jednak sukienki na ślub cywilny mogą odbiegać od tradycji. Panny młode często sięgają po zielone i czerwone ubrania. Poza tym wiele plusów ma taka sukienka. Ślub cywilny przeżywamy przeważnie raz w życiu, a szkoda by było, by ubranie przeleżało w szafie wieki bez używania.

Warto zatem stawiać na eleganckie, ładne kolory, które pasują do tak ważnej uroczystości, jak i do codziennego stosowania.

Suknia na ślub cywilny w ciąży

Może się zdarzyć, że panna młoda będzie oczekiwać już potomstwa. Czasami kobiety zastanawiają się, czy nie przełożyć ślubu do czasu narodzin malucha. Nie ma jednak takiej potrzeby, gdyż znajdą się i dla nich odpowiednie stroje. Choć trzeba przyznać, że im bardziej zaawansowana ciąża, tym znalezienie sukni jest trudniejsze, ale wciąż nie niemożliwe.

Przeważnie kobiety decydują się na uszycie sukienki na ślub cywilny u dobrego krawca. Wybierają wcześniej fason, dostarczają materiał, a krawiec zajmuje się resztą. Stara się tak dopasować suknie, by jak najlepiej leżała na kobiecie.

Podsumowanie

Sukienka ślubna na ślub cywilny powinna być odpowiednie dostosowana pod potrzeby panny młodej i pod jej gusta. Oczywiście, może być klasyczna, biała, z długim trenem. Jednak równie dobrze sprawdzi się krótsza, zielona z wycięciami. Warto przejrzeć zatem dostępne propozycje, zanim wybierzemy taką, która wydaje nam się idealną na daną uroczystość ślubną.

czytaj więcej:

HairClub w Knurowie

HairClub Knurów. Twoja fryzura w dobrych rękach

Bagatelle Zdjęcie główne

Balkonetka, braletka, Soft czy Semi Soft? dobierz dobrze!

Sanatorium Stare Łazienki

Po zdrowie i urodę do Uzdrowiska Iwonicz-Zdrój

Fizjo Fit dbaj o zdrowie

Dlaczego warto zadbać o zdrowie intymne?

ZOZ Knurów

ZOZ Knurów zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne

ZOZ Knurów

Darmowe badania dla pacjentów ZOZ Knurów

ZOZ Knurów Zdjęcie Główne

Poradnia Specjalistyczna potrzebna od zaraz!