Jastrzębska Spółka Węglowa kontynuuje współpracę z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie

Młodzież rozpoczynająca naukę zawodu będzie miała szansę skorzystania ze wsparcia węglowego przedsiębiorstwa. Później również będą mogą zyskać na podpisanej niedawno umowie. Co na nich czeka?

JSW/Dawid Lach
Knurow szkola branzowa praktyki

ZSZ nr 2 i JSW łączą siły

Jastrzębska Spółka Węglowa już od dobrych kilku lat wspiera knurowską placówkę. Nie bez przyczyny. To między innymi ona dostarcza jej młodych pracowników. Dzięki podpisanej niedawno umowie kolejni fachowcy będą mogli skorzystać z praktycznej nauki zawodu. Starsi mają szasnę dostać pracę w spółce. Oferta jest kierowana do przedstawicieli szkoły branżowej w zawodach elektryk, mechanik monter maszyn i urządzeń, ślusarz oraz technikum kształcących się w zawodzie technik mechanik i technik elektryk. Młodzi muszą jednak zdać egzamin potwierdzający kwalifikacje.

Oprócz gwarancji zatrudnienia w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, mamy do zaoferowania uczniom praktyczną naukę zawodu w naszych zakładach. Dziękuję za zaangażowanie i zrozumienie tego, jak ważne jest wspieranie młodzieży w drodze edukacji, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Cenimy sobie współpracę ze Starostwem Powiatowym w Gliwicach, a dowodem tego jest siódma już umowa, którą dziś podpisujemy – podkreślił Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Porozumienie zostało zawarte 6 czerwca. Dokument sygnowali zastępca prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej Artur Wojtków, starosta gliwicki Dawid Rams oraz członek zarządu Powiatu Gliwickiego Piotr Solka. W wydarzeniu wzięli także udział reprezentanci strony biznesowej, samorządowcy i dyrektor ZSZ nr 2.

Cieszę się, że od tylu lat możemy współpracować z tak ważną firmą, jaką jest Jastrzębska Spółka Węglowa, z cenionym pracodawcą i naszym niezawodnym partnerem – powiedział Dawid Rams, starosta gliwicki.

Tymczasem Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie czeka na młodych kandydatów. Rekrutacja trwa do 17 czerwca. Uczniowie jako swoją przyszłą ścieżkę mogą wybrać liceum, technikum lub szkołę branżową.

People 2557399 1920

Może Cię zainteresować:

Wysoka pozycja Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej w Rankingu Perspektyw 2024

Autor: Redakcja

12/01/2024

Kaufland centrum dystrybucyjne gliwice 4

Może Cię zainteresować:

Handlowy gigant otworzył magazyn artykułów chłodzonych w Centrum Dystrybucyjnym pod Gliwicami

Autor: Katarzyna Pachelska

15/03/2023