Józef Kruczek został wybrany na Członka Zarządu Powiatu Gliwickiego.

Gmina Sośnicowice będzie miała swojego reprezentanta w zarządzie Powiatu Gliwickiego. Józef Kruczek został obdarzony zaufaniem samorządowców.

Józef Kruczek (Archiwum prywatne)
Józef Kruczek nowym członkiem zarządu Powiatu Gliwickiego

W czwartek, 27 października 2022 roku w Gliwicach odbyło się posiedzenie Rady Powiatu Gliwickiego. Spotkanie samorządowców jest pokłosiem braku wotum zaufania dla poprzedniego zarządu oraz rezygnacją z funkcji starosty przez Waldemara Dombka.

- […] Powiem szczerze, to co często przyświeca w naszej pracy, to dobro, które czynimy dla ludzi. Często pomagamy i ludzie za to dziękują. [..] Myślę, że trochę powiewu przedsiębiorczości dla powiatu się przyda - mówił przed głosowaniem, Józef Kruczek.

Kandydaturę Józefa Kruczka na członka Zarządu Powiatu Gliwickiego zaproponował nowy starosta Włodzimierz Gwiżdż. W głosowaniu tajnym, kandydat otrzymał 15 głosów za. Oznacza to, że Józef Kruczek zastąpi Ewę Jurczygę na stanowisku członka Zarządu Powiatu Gliwickiego.

Kim jest nowy członek zarządu Powiatu Gliwickiego?

Józef Kruczek jest szanowanym przedsiębiorcą z Sośnicowic. Samorządowiec jest właścicielem przedsiębiorstwa zajmującego się usługami informatycznymi oraz dostępem do internetu. To m.in dzięki zaangażowaniu i konsekwentnej pracy Józefa Kruczka w Klaster Energii Powiatu Gliwickiego, projekt otrzymał certyfikat przyznany przez Ministerstwo Energii.

Nowy członek Zarządu Powiatu Gliwickiego zasiada w Radzie Powiatu Gliwickiego od 2014 roku.