Karetka dalej będzie ratować mieszkańców Gliwic

Karetka typu S nie zniknie z Gliwic. Udało się zmienić decyzję Ministerstwa Zdrowia w sprawie wojewódzkiego planu działania dla Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

Karol Szadkowski (AMZ Kutno)
Karetka s

22 lutego Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało Wojewódzki Plan Działania dla Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w województwie śląskim, odpowiadając na wniosek złożony w grudniu poprzedniego roku przez Mariusza Śpiewoka, zastępcę prezydenta Gliwic. Ta zmiana zapewnia, że karetka typu S pozostanie na stałe w Gliwicach.

– Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialne planowanie i zarządzanie systemem ratownictwa medycznego w realiach braków kadrowych w ochronie zdrowia jest sporym wyzwaniem dla administracji Wojewody i Ministerstwa Zdrowia. Bardzo doceniamy, że administracja państwowa wsłuchała się w nasze postulaty i w Gliwicach pozostanie zespół ratownictwa medycznego – komentuje wiceprezydent Gliwic Mariusz Śpiewok.

Decyzja o zachowaniu ambulansu z lekarzem w Gliwicach była uzasadniona kilkoma czynnikami, w tym liczbą mieszkańców miasta i rosnącą populacją seniorów, zaawansowaną infrastrukturą transportową obejmującą autostrady A1 i A4, Drogową Trasę Średnicową i DK 88, a także obecnością stref przemysłowych, ośrodków edukacyjnych, miejsc rozrywki masowej i kulturalnych.

Szczegóły dotyczące aktualizacji planu są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.