Knurów: Grasują złodzieje! Policja ostrzega mieszkańców

Statystyki prowadzone przez funkcjonariuszy policji wskazują, że okres zimowy, to czas wzmożonych włamań oraz kradzieży. Włamywacze wykorzystują szybko zachodzące słońce, aby włamać się do domów jednorodzinnych lub mieszkań położonych na parterze.

5802 E72 B A7 BA 4 B1 A BC1 F DB9 F4 DA8481 A
Redakcja serwisu informacyjnego Twój Knurów została poinformowana, że w piątek, czyli 15 października 2021 roku na osiedlu cztery pory roku można było zauważyć podejrzanych mężczyzn, którzy kilkakrotnie okrążali niektóre domy szczegółowo wpatrując się w okna. – Jak sąsiadka spojrzała w okno, to speszyli się i szybko odchodzili kierując się w stronę sklepu intermarche - relacjonuje czytelnik TK

Okradziono zakład mechaniczny

Kilka dni temu na terenie naszego miasta został okradziony jeden z zakładów mechanicznych. Mimo tego, że zakład przy ul. Targowej jest ogrodzony, to włamywacze niepostrzeżenie ukradli złom aluminiowy oraz zużyte akumulatory. Właściciel firmy oszacował straty na 2000 zł.

Wyłudzili 80 tys. złotych

7 października 2021 roku mieszkanka Knurowa odebrała telefon od oszusta podszywającego się za prokuratora, który poinformował kobietę, iż jej syn spowodował śmiertelny wypadek. Poszkodowana zabrała oszczędności i pojechała do Republiki Czeskiej, aby tam przekazać 85 tys. złotych.