Knurów jako nieliczne miasto nie otrzymało wsparcia na kluby sportowe

W miniony weekend, aż 158 podmiotów sportowych z całego naszego województwa odebrało symboliczne czeki finansowe i umowy w kolejnej odsłonie Programów Klub i Grant. Na liście są - nawet - kluby sportowe z Gierałtowic, Czerwionki-Leszczyn, Chudowa oraz Stanicy, ale nie ma Knurowa…

29 kwietnia 2022 roku Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o przekazaniu ponad 2,2 mln złotych na rzecz organizacji sportowych. Dzięki temu wsparciu, aż 158. klubów sportowych będzie mogło zakupić nowy sprzęt lub zorganizować obóz przygotowawczy dla podopiecznych.

- Przeznaczyliśmy na ten cel ponad 2,2 mln zł z budżetu województwa. Tym razem aż 158 podmiotów reprezentujących wszystkie możliwe dyscypliny sportowe w regionie otrzymało wsparcie województwa w ramach Programów Klub i Grant. Dziękuję jednocześnie radnym Sejmiku za wsparcie tej inicjatywy. Ważnej o tyle, że te wielkie sukcesy z udziałem sportowców muszą być poprzedzone pracą u podstaw, wychowaniem w duchu rywalizacji fair-play. To zadanie spoczywa na klubach szkolących młodzież. Jednak, by to szkolenie było pełne i efektywne, konieczne są środki, czy to na zakup sprzętu, czy organizację obozów przygotowawczych. Same składki nie wystarczą. Stąd pomysł uruchomienia programów, dzięki którym możemy klubom pomócpowiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Środki finansowe trafią do klubów sportowych zajmujących się, aż 50. różnymi dyscyplinami sportowymi.

- Wsparcie udzielane przez województwo obejmuje aż 50 różnych dyscyplin sportowych. Chcemy rozwijać tę inicjatywę. Hart sportowego ducha to ogromna wartość. Tak rodzą się wielkie osiągnięcia – dodaje Izabela Domogała, członek zarządu województwa.

Knurów bez wsparcia

Na liście 158. organizacji sportowych nie można znaleźć klubów sportowych działających na terenie Gminy Knurów. Znalazły się jednak kluby z Gliwic, Zabrza, Czerwionki-Leszczyn, Gierałtowic, Chudowa czy Stanicy.
Komisja kwalifikująca kluby sportowe do Programu Klub oraz Grant odrzuciła wniosek Młodzieżowego Klubu Sportowego „Concordia” Knurów tłumacząc, że udział w zawodach, to działania niekwalifikowane oraz wydatki im przyporządkowane również nie są niekwalifikowane.

czytaj więcej:

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Adam Rams zgłoszony do Prokuratury

Oświadczenie majątkowe Adama Ramsa. Co posiada?...

Park przy ul. Szpitalnej w Knurowie

W parku przy ul. Szpitalnej w Knurowie miał...

paderek knurów

Adam Rams przyznał 145 tys. zł dotacji na sport...

2 D29 C84 F E3 B2 4116 81 FD DD8 F05 A520 B5

Filmik z Adamem Ramsem niczym propaganda w...

ZSZ nr 2 w Knurowie

ZSZ nr 2 w Knurowie bez podręcznika Wojciecha...

E557 B397 C417 407 C 8265 A40 CCBDD0693

Dominika Leśniowska-Pawlik z Knurowa stanęła na...