Knurów: Złamali art. 278 KK. Szuka ich policja z Knurowa. Poznajesz ich? Zobacz, ich zdjęcia

Komisariat Policji w Knurowie prowadzi postępowanie przygotowawcze (RSD K624/21) w sprawie kradzieży portfela na szkodę starszej kobiety. Do zdarzenia doszło 15 lipca br. w supermarkecie przy ul. Jedności w Knurowie. Sprawcy, działając wspólnie i w porozumieniu skradli portfel z otwartej torebki noszonej na ramieniu.

Jak ustalono, w portfelu oprócz dokumentów osobistych i gotówki (155 ZŁ.) znajdowała się karta bankomatowa, której próbowano użyć (bezskutecznie) w bankomacie. Na podstawie ustaleń detektywi wytypowali osoby podejrzewane. Policjanci dążą do ustalenia osób o nieustalonej tożsamości – kobiety i mężczyzny z opublikowanych zdjęć. Niestety, wykonane dotychczas czynności nie doprowadziły do ich zatrzymania. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś domyśli się, kogo zarejestrowała kamera.
Informacje można przekazywać anonimowo, bezpośrednio prowadzącemu postępowanie sierż. sztab. Robertowi Działowemu, tel. 47 859 0500, robert.dzialowy@gliwice.ka.policja.gov.pl lub za pośrednictwem anonimowej skrzynki kontaktowej „powiadom nas”.
Osoby informujące nie będą dopytywane ani w żaden sposób niepokojone, a każde typowanie zostanie dokładnie zbadane.

Źródło: KMP GLIWICE