Knurowianin, Artur Bujnowski zajął 3 miejsce na ultra maratonie! Brawo!

To kolejny sukces Artura Bujnowskiego! Biegacz z Knurowa zajął trzecie miejsce na Ultra Silesia Marathon 2021 pokonując 50 km!

4 F268084 619 E 43 F5 8 E8 C 65 EECCA42160

Silesia Marathon 2021

W ubiegłą niedzielę, 3 października 2021 roku na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odbył się jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. W największej imprezie biegowej na Śląsku wzięło udział blisko 5200 zawodników.

Artur Bujnowski brązowym medalistą Ultra Silesia Marathon - 50 km

Knurowianin, Artur Bujnowski znalazł się na podium trzynastej edycji Ultra Silesia Marathon, który przebiegł ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Bujnowski stanął na trzecim miejscu podium z wynikiem 3:35:49 minut otrzymując brązowy medal.

Udało mi się obronić trzecią pozycję z zeszłego roku poprawiając swój czas o 3 minuty, z czego jestem bardzo zadowolony. W pewnym momencie próbowałem nawet zaatakować drugą pozycję, jednak biegnący na niej zawodnik to bardzo mocny i doświadczony ultramaratonczyk, więc odparł mój atak. Trasa jest bardzo wymagająca, z wieloma podbiegami, co mocno daje w kość na 50 kilometrowym dystansie. Są to najbardziej prestiżowe zawody na Śląsku, przyciągające biegaczy z całej Polski. Stać na podium w "Kotle Czarownic" to naprawdę super sprawa - powiedział dla Twój Knurów, Artur Bujnowski