Knurowianin, Jarosław Twardokęs, otrzymał prestiżową odznakę

Dyrektor zakładu górniczego KWK „Knurów-Szczygłowice”, Jarosław Twardokęs otrzymał Złotą Odznakę Honorową za zasługi dla województwa śląskiego, czyli najważniejsze wyróżnienie, jakie może zostać przyznane ze strony samorządu województwa śląskiego.

Zrzut ekranu 2021 09 27 o 16 23 50

Dzisiaj, czyli 27 września 2021 roku w sali konferencyjnej Szpitala w Knurowie odbyła się uroczystość wręczenia Złotej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego, Jarosławowi Twardokęsowi.

Jarosław Twardokęs odznaczony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego

Odznaczenie wręczył Bartłomiej Kowalski, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, który podkreślił, że jest to najważniejsze wyróżnienie, jakie może zostać przyznane ze strony samorządu województwa śląskiego.

Jarosław Twardokęs w wywiadzie dla radia90 podkreślił, że na tę nagrodę pracowali wszyscy dyrektorzy kopalń, którzy byli uczestnikami sztabu kryzysowego, a przede wszystkim - ratownicy, sanitariusze oraz pracownicy administracji. Twardokęs dodał, że podczas pandemii COVID-19 pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej pracowali w szpitalu MSWiA w Katowicach, w szpitalu w Knurowie, Jastrzebiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim, czy Rybniku. - […] także ta nagroda jest dla nich, ja jestem tylko jej odbiorcą - powiedział dla radia90, Jarosław Twardokęs, dyrektor KWK „Knurów-Szczygłowice”.

Jastrzębska Spółka Węglowa wspiera szpital w Knurowie

Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej już kilkakrotnie wspierała finansowo oraz materialnie Szpital w Knurowie przeznaczając na rzecz knurowskiej lecznicy znaczne środki finansowe oraz sprzęt medyczny. Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie szpital w Knurowie otrzymał z JSW SA 50 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na modernizacje łazienek. W czerwcu 2020 roku fundacja JSW we współpracy z CARITAS Polska przekazała na ręce personelu szpitala w Knurowie respiratory przenośne.

Pracownicy KSRG JSW wspierali medyków

W listopadzie ubiegłego roku, ratownicy z Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice" oraz innych zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej wspierali medyków na pierwszej linii walki z pandemią pracując m.in na szpitalnych izbach przyjęć oraz podczas szpitalnego transportu chorych pacjentów. Do pracy w szpitalach oddelegowanych zostało 325 pracowników Kopalnianych Stacji Ratownictwa Górniczego JSW SA.

Michał Ekkert inicjatorem odznaczenia

Inicjatorem dzisiejszego wydarzenia jest Prezes Zarządu Szpitala w Knurowie, dr. n.med. Michał Ekkert, który w imieniu personelu medycznego podziękował dyrektorowi knurowskiego zakładu górniczego za nieocenioną pomoc udzieloną szpitalowi przez pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz za wsparcie finansowe, które udzieliła fundacja JSW.

Szczególne wsparcie JSW

Podczas dzisiejszego wydarzenia obecny był również Artur Wojtków, wiceprezes JSW ds. pracy i polityki społecznej, który podkreślił, że Jastrzębska Spółka Węglowa szczególnie wspiera społeczności, gdzie spółka prowadzi wydobycie zaznaczając, że takim miejscem jest gmina Knurów. Wiceprezes, Artur Wojtów dodał również, że zarząd JSW ze szczególnym zrozumieniem podchodzi do potrzeb szpitali działających w naszym regionie i podejmuje decyzję o przyznawaniu środków finansowych, które wspierają działalność placówek leczniczych.

czytaj więcej:

Górnik JSW

Podwyżki oraz jednorazowa nagroda pieniężna w...

ul. Dworcowa 23 Knurów

Gmina chciała sprzedać pustostany, ale nikt nie...

Wsparcie seniorów

Chcesz mieć realny wpływ na pomoc najuboższym w...

Zrzut ekranu 2021 07 5 o 13 00 27

Inwestor u bram strefy w Knurowie? Prawda czy...

IMG 6083

Miasto Knurów sprzeda trzy działki przy Netto....

Zrzut ekranu 2021 05 21 o 07 45 54

Kolejny dzień bez prądu. Sprawdź, gdzie i kiedy

IMG 2403

Nowa myjnia samochodowa w mieście