Knurowianin znęcał się nad partnerką. Sprawą zajęła się Prokuratura

Owiane złą sławą Szczygłowice znów na tapecie. Mieszkaniec tzw. „wyspy” znęcał się fizycznie nad swoją młodszą partnerką, która dzieliła z nim wspólne mieszkanie.

Policja


Jak podaje tygodnik Przegląd Lokalny - 28-letni mieszkaniec Knurowa-Szczygłowic ponad trzy miesiące terroryzował swoją partnerkę.

W ubiegłą sobotę 26-letnia kobieta została boleśnie pobita i nie wytrzymując presji ze strony partnera, postanowiła zgłosić sprawę na policję. Funkcjonariusze policji powiadomili o niepokojących wydarzeniach Prokuraturę Rejonową Gliwice-Zachód.

Prokurator, który zajął się sprawą domowej przemocy zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny oraz nakazał opuszczenie lokalu, który dzielił wspólnie ze swoją ofiarą. Od poniedziałku 28-latek musi raz w tygodniu stawiać się w Komisariacie Policji w Knurowie.

Mężczyzna za znęcanie się nad partnerką odpowie za złamanie art. 207 Kodeksu Karnego § 1. - Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.