Knurowianka, Aleksandra Bańbor zajęła 1-wsze miejsce na Silesia Marathon

Ogromny sukces dwudziestotrzyletniej knurowianki! Aleksandra Bańbor zajęła pierwsze miejsce w półmaratonie Silesia Marathon.

Silesia Marathon - Instagram
Ola Bańbor knurów

Silesia Marathon 2021

W ubiegłą niedzielę, 3 października 2021 roku na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odbył się jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. W największej imprezie biegowej na Śląsku wzięło udział blisko 5200 zawodników.

Aleksandra Bańbor zwyciężczynią półmaratonu Silesia Marathon

23-letnia knurowianka, Aleksandra Bańbor zwyciężyła w trzynastej edycji półmaratonu Silesia Marathon, który przebiegł ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Aleksandra stanęła na najwyższym miejscu podium z wynikiem 01:29:33 minut.

Aleksandra Bańbor zapytana, jak ocenia swój czas odpowiedziała, że osiągnięty czas jest poniżej jej oczekiwań. – [...] Wiem, że stać mnie na więcej ale trasa była trudna... bardzo dużo podbiegów podczas, których wiał dość mocno wczoraj wiatr. Za dwa tygodnie na półmaratonie gliwickim może się uda urwać coś więcej. - relacjonuje Aleksandra Bańbor.

Wygrana przerosła oczekiwania knurowianki

W rozmowie z Aleksandrą Bańbor dowiadujemy się, że zwycięstwo na tegorocznym półmaratonie Silesia Marathon przerosło jej najśmielsze oczekiwania do tego stopnia, że knurowianka rozpłakała się na mecie, nie wierząc do końca w wygraną. Zwycięstwo zostało poprzedzone rokiem wyczerpujących treningów, które bardzo często odbywały się, aż dwa razy w ciągu jednego dnia. Dwudziestotrzyletnia knurowianka każdy dzień zaczyna od treningu biegowego, a dla zobrazowania pracy włożonej w zwycięstwo poinformowała nas, że tylko w tym roku przebiegła 3,4 tys. kilometrów. Warto dodać, że w drodze do zwycięstwa podczas 13 edycji półmaratonu Silesia Marathon, nie powstrzymała kontuzja, która na okres dwóch miesięcy wykluczyła Aleksandrę Bańbor w treningach.

Ostatnie zwycięstwa Aleksandry Bańbor

Zwycięstwo podczas trzynastej edycji półmaratonu Silesia Marathon 2021 było poprzedzone wieloma wygranymi startami w zawodach. We wrześniu, Aleksandra Bańbor stanęła trzykrotnie na podium zajmując m.in 3 miejsce w kategorii OPEN podczas Biegu Pawła Lorensa na 10 km, 2 miejsce w kategorii OPEN biegnąc na XXXIX Międzynarodowym Biegu Przełajowym oraz 2 miejsce w kategorii OPEN na Mistrzostwach Polski Biegów Przeszkodowych.