Kolejna elewacja zniszczona przez wandali

Mieszkańcy mają dość niszczenia elewacji bloków. Kolejne elewacje zniszczone.
166900025 862356627645766 6753875014188255882 n

Na początku marca informowaliśmy was, że nowa elewacja budynku MSP 2 w Knurowie została zniszczona przez napis wyrażający frustracje. Co wówczas autor miał na myśli - ciężko ocenić. Napis bez wątpienia zamienił cytat, który towarzyszył podstawówce przez długie lata, a był nim - mięsożercy to mordercy. Jak widać - ktoś przyzwyczaił się do wyrażania emocji na elewacji MSP 2.

Pod koniec ubiegłego tygodnia jeden z naszych czytelników poinformował nas o samosądzie wymierzonym na jednym z bloków, tuż w sąsiedztwie Urzędu Miasta Knurów. Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić, czy nie jest to zwyczajna prowokacja oraz czy napis faktycznie istnieje.

To nie prowokacja. Elewacja bocznej ściany budynku została zniszczona. Autor zniszczenia postanowił napisać czarnym sprayem, kto w jego opinii jest wg. znaczenia słowa - prostytutką, bądź człowiekiem postępującym w sposób podły lub niemoralny. Rzeczownikiem użytym w napisie możemy również określić człowieka, który wg. znaczenia jest łajdakiem, nikczemnikiem lub osobą sprzedająca się. J

ak poinformowali nas nasi czytelnicy - napisy podobne do tych na MSP 2 można zaobserwować również w innych lokalizacjach, w mieście, ponieważ sądząc po charakterze sentencji autora oraz koloru sprayu można stwierdzić, iż wykonała je jedna i ta sama osoba.

A, wy co myślicie o wyrażaniu swoich frustracji niszcząc elewacje oraz wizerunek miasta? Czy kary za wandalizm powinny być większe i surowsze? Dajcie znać w komentarzu.

czytaj więcej:

Policjaaa

Bomba podczas matur w Knurowie

44 573281 g

Błyskawiczna pomoc dzielnicowego. Asp. Hoffman...

Policja

Gorący tydzień w Knurowie. Zboczeniec, mafia...

Sczyglowice

Skąd tyle patroli policji w...

60 630702

Policjanci kontrolowali młode dziewczyny

Zabojstwo2

Zabójstwo w Knurowie. Nowe fakty

Kmp zabrze

Zabójstwo w Knurowie. Prokuratura zbada sprawę