Kolejne potrącenie na oznakowanym przejściu w Gliwicach. Poważnie ranny 53-latek przewieziony do szpitala

Kolejne potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych w Gliwicach. Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 stycznia, w godzinach popołudniowych. Poszkodowany odniósł bardzo poważne obrażenia i został przetransportowany do szpitala. Szczegółowe dochodzenie w sprawie prowadzi gliwicka policja.

PAP
Potracenie pieszego gliwice 2 stycznia 2024

Poważnie ranny 53-latek w szpitalu

Do zdarzenia doszło we wtorek 2 stycznia 2024 r. na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulic Poniatowskiego i Krakusa. Krótko po godzinie 16:00 kierujący osobową skodą octavią 20-latek potrącił przechodzącego przez pasy 53-letniego mieszkańca Bytomia. Poszkodowany doznał szeregu poważnych obrażeń, dlatego konieczne było przewiezienie go do szpitala.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i postanowili zatrzymać kierującemu uprawnienia oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie pozwoli ustalić wszystkie przyczyny i okoliczności kolejnego już wypadku na przejściu.

Kolejne potrącenie na oznakowanym przejściu

Jak przypominają policjanci, kierowca powinien poruszać się z w terenie zabudowanym z prędkością nieprzekraczającą 50 km/h, skupiając uwagę na jezdni. Podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność.

- Zwalniając, zwiększamy szansą na skuteczną reakcję nawet w przypadku, gdy pieszy popełni wykroczenie, tj. wtargnie na przejście. Innymi słowy, kierowca powinien być w stanie zatrzymać pojazd, jeśli zajdzie taka konieczność - dodają gliwiccy mundurowi.
Wypadek pilchowice slaskie 03

Może Cię zainteresować:

Tragiczny sylwester na drogach w województwie śląskim. W wypadkach tego dnia zginęło 5 osób

Autor: Katarzyna Pachelska

01/01/2024

W wypadku zginęły trzy osoby

Może Cię zainteresować:

Tragiczny wypadek w Żernicy. Nie żyją trzej obywatele Ukrainy, zginęli na miejscu... Droga została zablokowana

Autor: Redakcja

31/12/2023

Knurow kradziez 2400 zl

Może Cię zainteresować:

Ukradł produkty za ponad 2400 zł ze sklepu w Knurowie. Kim jest? Policja publikuje wizerunek podejrzanego

Autor: Redakcja

28/12/2023