Kup bardzo tanie mieszkanie lub dom od miejskich radnych! Podajemy cenę nieruchomości radnych.

Chcesz tanio kupić mieszkanie lub dom w Knurowie? Nic nie stoi na przeszkodzie! Wystarczy, że zgłosisz się do miejskich radnych, bo z ich oświadczeń majątkowych wynika, że ich mieszkania w znaczny sposób odbiegają od obowiązujących cen za metr kwadratowy mieszkania w naszym mieście.

Dominik Borczyk/Twój Knurów
Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Ogromny dom w Knurowie - 320 m² z ogrodem na działce o powierzchni wynoszącej 714 m² , przewodniczący Tomasz Rzepa wycenił na 390 tys. złotych. Oznacza to, że cena za jeden m² domu z działką wynosi zaledwie 1218 zł. Jego zastępca - Jerzy Pach jest współwłaścicielem 80 metrowego mieszkania w centrum miasta, które wycenił na 230 tys. złotych. Jerzy Pach uznał, iż cena za jeden m² jego mieszkania w centrum kosztuje 2875 złotych.

Tanie mieszkania od radnych.

Ewelina Maj w swoim oświadczeniu majątkowym z dnia 6 kwietnia 2022 roku oceniła, iż jej mieszkanie o powierzchni 53 m² kosztuje 146 tys. złotych, czyli 2763 zł za jeden m². Kolega z Prawa i Sprawiedliwości - Henryk Kurowski oświadczył, iż jego mieszkanie o pow. 54 m² jest warte tylko 140 tys. złotych, co oznacza, że jeden m² kosztuje 2592 złotych. Jedno z tańszych mieszkań posiada Marian Gruszka, który mieszkanie o pow. 48 m² wycenił na kwotę 120 tys. złotych, czyli 2488 zł za mkw.

Dom za mniej niż 1000 zł za mkw?

Pośrednicy uśmiechają się, gdy ktoś zapyta, ich o cenę metra kwadratowego domu lub mieszkania w centrum miasta za cenę poniżej 1000 zł. Jednak z oświadczenia Jana Furgoła, który jeden metr kwadratowy swojego domu o pow. 232 m² z 1904 roku wycenił na 859 złotych, wynika, że jest to możliwe, a ograniczenia siedzą tylko i wyłącznie w naszej głowie.

Aktualne ceny mieszkań w Knurowie

Obecnie cena za 1 m² mieszkania kształtuje się tutaj w okolicach 4664zł. Na początku ubiegłego miesiąca 1 m² mieszkania kosztował tu 4600.0zł. - wynika z analizy serwisu SonarHome.

źródło: oświadczenia majątkowe radnych. Biuletyn Informacji Publicznych Urzędu Miasta Knurów. SonarHome.