Maciej Kandzior rozważa start w wyborach na prezydenta Knurowa. Prezentujemy plan wyborczy

Maciej Kandzior w najbliższych wyborach samorządowych rozważa chęć walki o stanowisko prezydenta naszego miasta. Dzisiaj zaprezentował tzw. dziesiątkę Kandziora, czyli dziesięć punktów zmian, które nastąpiłyby, gdyby Maciej Kandzior został prezydentem Gminy Knurów.

512 A58 DC BC01 46 FA A509 0 D62 BF4 BF065
Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o tym, że lider opozycji w Radzie Miasta Knurów może zakończyć swoją lokalną karierę polityczną i rozpocząć - nową - karierę samorządową w Radzie Powiatu Gliwickiego.

- [...] Bardzo poważnie rozważamy start w wyborach do Rady Powiatu Gliwickiego, gdyż ma ona wpływ między innymi na służbę zdrowia i szkolnictwo ponadpodstawowe w naszym mieście. [...] Jest jeszcze sporo czasu na decyzję i w mieście dużo do zrobienia, będzie to napewno zależało od mnogości problemów do rozwiązania w Knurowie i powiecie gliwickim - tłumaczył wówczas radny Rady Miasta Knurów, Maciej Kandzior

Dziesiątka Kandziora - plan wyborczy

Z najświeższych informacji przekazanych przez radnego Kandziora wynika, że w najbliższych wyborach samorządowych rozważa on kandydować pod egidą Inicjatywy dla Knurowa na prezydenta miasta. Prezentujemy plan na zmianę Gminy Knurów przygotowany przez Macieja Kandziora:
  1. Podjąłbym bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi inwestorami których bym szukał między innymi w Lublinie gdzie mam pewne kontakty choć nie tylko tam w celu stworzenia nowych miejsc pracy i większych wpływów do budżetu miasta Knurów z tytułu podatków. To jest priorytet.
  2. wprowadzenie bezpłatnej komunikacji wewnątrz miasta.
  3. Podjęcie działań zmierzających do odkorkowania Starego Knurowa.
  4. Drugi oddział specjalny w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Knurowie.
  5. Budowa mini Amfiteatru i organizowanie w nim Dni Knurowa ale też cyklicznie dwa razy w tygodniu w okresie wakacyjnym występów różnych zespołów muzycznych i kabaretów oraz teatrów.
  6. Sportowa Spółka Akcyjna jako klub wielosekcyjny tzn powrót piłki ręcznej, lekkiejatketyki, boks, piłka nożna i sporty siłowe oraz walki w jednym dużym Klubie.
  7. Większe wsparcie dla małych klubów sportowych z terenu miasta (wieksza pula dotacji).
  8. Powołanie spółki komunalnej która zajmowałaby się między innymi wywozem odpadów komunalnych, sprzątaniem i odśnieżaniem ulic, zielenią w mieście, łataniem dziur w drogach gminnych i startowała w przetargach w gminach ościennych.
  9. Powołanie wydziału w urzędzie miasta złożonego z młodych ambitnych ludzi znających się na pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i wynagradzanych od efektów swojej pracy.
  10. Budowa mieszkań komunalnych.

Maciej Kandzior - wykształcenie

Maciej Kandzior urodził się 15 września 1985 roku w Knurowie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. I. Paderewskiego w Knurowie oraz dwuletniego studium ekonomicznego, które ukończył w technikum im. I. Paderewskiego w Knurowie. Maciej Kandzior był studentem Wyższej Szkoły Zarządzania im. Generała Jerzego Ziętka w Katowicach, gdzie studiował europeistykę, aczkolwiek z uwagi na stan zdrowia musiał przerwać naukę.

Maciej Kandzior - kariera zawodowa

Maciej Kandzior z zawodu jest ekonomistą i pracował jako kierownik zespołu doradców w Everest Finanse Sp. z o.o. S.K.A. oraz kierownik operacyjny doradców w Door Financial. Kandzior pracował w Głównym Urzędzie Statystycznym jako rachmistrz. W 2021 roku rozpoczął pracę w Powszechnym Punkcie Szczepień Szpitala w Knurowie.

Maciej Kandzior - kariera samorządowa - Rada Miasta Knurów

Przedwstęp głośnej kariery politycznej Macieja Kandziora rozpoczął się w 2006 roku, kiedy próbował on bezskutecznie dostać się do Rady Miasta Knurów z list Platformy Obywatelskiej. Cztery lata później z list tego samego komitetu wyborczego bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego Rady Powiatu Gliwickiego. Kariera samorządowa Macieja Kandziora rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy to w jednomandatowym okręgu wyborczym z list Prawicy RP uzyskał mandat radnego Rady Miasta w Knurowie. W 2018 roku 385 mieszkańców z okręgu wyborczego nr 1 (Wojska Polskiego I i II) wybrało Macieja Kandziora na radnego Rady Miasta Knurów. W 2019 roku Kandzior bezskutecznie kandydował z list KONFEDERACJI do Sejmu Rzeczypospolitej uzyskując ponad 1700 głosów. Obecnie jest przewodniczącym Klubu Radnych Inicjatywa dla Knurowa w Radzie Miasta Knurów, który zrzesza czterech radnych - Macieja Kandziora, Pawła Żaka, Artura Sochę oraz Bogdana Danielaka.

czytaj więcej:

263455215 589023558839037 2969923557133439804 n

Spór o drugi oddział specjalny w MP nr 13 trwa....

Woda gierałtowice

Pilne: Będzie podwyżka wody! Zobaczcie o ile...

F7 B6 CCEF F1 DA 468 E A870 8109611889 F5

Mieszkańcy nie chcą kolejnej podwyżki! Czy...

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Premier, Mateusz Morawiecki przyznał wsparcie...

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 10 27 03

100% ankietowanych nie chce pomnika Focha

Ratusz knurow pl

Dyżury Radnych w Knurowie

Dworek na jezykach

Mieszkańcy Szczygłowic mają dość syfu?