Majówkowa niedziela w Knurowie. Dla starszych koncert, dla młodszych - spotkanie z dinozaurem

W mieście na zakończenie długiego weekendu szykują się dwa ciekawe wydarzenia w plenerze. Mieszkańcy nie będą się nudzić. Skorzystają z wolnego czasu, pięknej pogody, atrakcji muzycznej i rozrywkowej.

Knurow majowka 2024

Zakończenie majówki 2024 w Knurowie

Tegoroczny weekend udał się nie tylko pod względem ilości wolnego czasu, ale także panującej temperatury. Warto wykorzystać te sprzyjające okoliczności. Osoby, które nie mają jeszcze planów na niedzielę, mogą zainspirować się propozycją Centrum Kultury w Knurowie. 5 maja zaprasza ono na plenerowe pikniki na terenach rekreacyjnych w otoczeniu przyrody. Miejscami wydarzeń będą: tężnia przy ulicy Szpitalnej 28 i park NOT w Szczygłowicach przy ul. Parkowej.

- Zachęcamy do bezpłatnego wzięcia udziału, gwarantujemy niezapomniane wrażenia! Przy okazji solankowych inhalacji będzie można rozrywkowo spędzić czas - zachęcają organizatorzy.

W obu lokalizacjach goście posłuchają koncertu skrzypcowego "Od folku do klasyki". Przed publicznością wystąpi Joanna Kupczak.

To skrzypaczka i studentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej pasją jest muzyka, którą pielęgnuje od najmłodszych lat. Pochodzi z gór, więc odnajduje się zarówno w klasycznych kompozycjach, jak i folkowych melodiach, które są dla niej szczególnie bliskie - czytamy w opisie wydarzenia.

Przy ulicy Szpitalnej koncert rozpocznie się o godzinie 17:30, natomiast przy tężni w Szczygłowicach - o 15:00. Specjalną niespodziankę przygotowano także dla najmłodszych. Dzieci będą miały szansę, by spotkać się z dinozaurem. Wyjątkowy gość pojawi się przy ul. Szpitalnej o 18:30, a w parku NOT o 15:45. Przy okazji uczestnicy pikniku będą mogli nacieszyć się inhalacjami dzięki knurowskim tężniom, które rozpoczęły już wiosenny sezon.

Knurow nowa teznia

Może Cię zainteresować:

Druga tężnia w Knurowie już otwarta. Znajdziemy ją w parku NOT w Szczygłowicach

Autor: Urszula Gołkowska

19/04/2024

Gliwice radiostacja

Może Cię zainteresować:

Został miesiąc do Industriady 2024! Co ciekawego będzie się działo w Gliwicach?

Autor: Urszula Gołkowska

01/05/2024