Marek Węgorzewski przez 29 lat zebrał 40 tysięcy autografów. TVP nagrało o nim materiał

Marek Węgorzewski na co dzień pracuje w Poczcie Polskiej jako listonosz. Od dwudziestu dziewięciu lat jest kolekcjonerem autografów, a jego kolekcja posiada ok. 40 tysięcy podpisów ludzi z całego świata - polityków, sportowców, czy ludzi kultury.

TVP 3
Marek Węgorzewski

Marek Węgorzewski w wieku ośmiu lat rozpoczął zbierać autografy znanych osobistości z całego świata. Jak zaznacza - pomysł zbierania autografów narodził się podczas przeglądania niemieckiej gazety sportowej. Jego marzeniem jest zorganizowanie wystawy z okazji 30-lecia kolekcjonowania autografów, które przypada w lutym przyszłego roku.

Początki...

Pierwszym autografem w kolekcji Marka Węgorzewskiego był podpis Jana Furtoka, czyli byłego reprezentanta Polski i zawodnika GKS-u Katowice, który otrzymał 12 lutego 1992 roku rozpoczynając przygodę z kolekcjonowaniem podpisów. Kolekcjonerowi z Knurowa udało się zebrać ok 40 tysięcy podpisów ludzi z całego świata - sportowców, aktorów, muzyków, ludzi kultury czy polityków.

Papież oraz prezydent

Wśród 40-tysięcznej kolekcji podpisów możemy znaleźć autograf odtwórcy roli Jamesa Bonda, czyli Daniela Craiga. W zasobie Marka Węgorzewskiego znalazły się również podpisy byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego oraz papieża Jana Pawła II. Warto dodać, że portfolio knurowianina znalazł się również podpis Fidela Castro – kubańskiego rewolucjonisty, byłego premiera Kuby, polityka, żołnierza i adwokata.

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

Ruiny teatru victoria

Niezwykły spacer, poezja i teatr. Festiwal Miedzianka

Wernisaż Julii Ciubak

Wernisaż prac wyjątkowej artystki w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 09 18 o 18 19 34

Świętowali 60-lecie kopalni "Szczygłowice" i...

Zrzut ekranu 2021 08 30 o 11 30 42

Ukradł paliwo na kwotę ponad 650 zł. Policjanci...

Kolej na beskidy

Koleje Śląskie zapraszają w podróż po Beskidach!

Policja zw

Niezidentyfikowany statek powietrzny nad Chorzowem