Mężczyzna szedł pasem awaryjnym autostrady A1. Postanowił wybrać się do... Wiednia

Do knurowskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który szedł pasem awaryjnym autostrady A1. Wędrowiec był ubrany na czarno i nie posiadał elementów odblaskowych. Po przyjeździe służb we wskazany rejon okazało się, że mężczyzna pochodzi z Maroka.

Zdjęcie ilustracyjne
A1 Knurów

Do nietypowego zdarzenia doszło w czwartek, 15 grudnia. Do Komisariatu Policji w Knurowie wpłynęło zgłoszenie od jadącego autostradą w kierunku Czech kierowcy, który zauważył wędrującego mężczyznę pasem awaryjnym A1. Piechur był ubrany na czarno i nie posiadał elementów odblaskowych.

Po przyjeździe służb na miejsce okazało się, że piechur to mężczyzna o śniadej karnacji, mówiący po arabsku oraz francusku - Mundurowi zabrali obcokrajowca do komisariatu, gdzie w trakcie rozmowy ustalono, że jest on obywatelem Maroka i nielegalnie przekroczył granicę - wyjaśnia podinsp. Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

Piechur zmierzał do Wiednia

Mężczyzna prawdopodobnie dostał się do Europy tzw. szlakiem bałkańskim. Postanowił wykorzystać Strefę Schengen, w której wzniesiono kontrolę graniczną i przejść przez Słowację oraz Polskę, by dostać się do celu swojej podróży - Wiednia.

Imigrant miał przy sobie zapas żywności, dwa telefony komórkowe, powerbanki oraz gotówkę – euro i dinary. Jednak nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość.
Oficer dyżurny powiadomił Straż Graniczną, która przejęła mężczyznę i zgodnie z polskim oraz europejskim prawem poprowadziła dalsze postępowanie.

czytaj więcej:

Poscig orzesze 02

Na parkingu przy A1 w Knurowie złoczyńca napadł na człowieka

Wypadek a1 knurów 4

Wypadek na A1 w Knurowie. Tir przewrócił się na bok

Wypadek Czerwionka Leszczyny

Kierowca zignorował znak STOP i doprowadził do kolizji

Pomoc mężczyźnie

Funkcjonariusze SOK uratowali życie 31-letniemu mężczyźnie

29 E57093 BB80 4 AA5 8 FE7 648 F93041445

Strażacy zaalarmowani do mieszkania przy ul....

Policja Knurów

Knurów: 33-latek znieważył policjantów. Co mu...

LPR

Na kopalnię PGG leci śmigłowiec LPR. Czy to...