Miasto chce zmniejszyć ilość kursów autobusowych nowej linii 610.

Redakcja portalu Twój Knurów dotarła do dokumentów dotyczących nowej linii autobusowej 610. Urząd Miasta w Knurowie chce ograniczyć ilość kursów. Z pomysłem urzędników nie zgadza się Stowarzyszenie Kolej na Knurów.

Kolej na Knurów
29869 B2 D 1 F4 A 4 C4 F 9 B98 31121 E965 CD0

Decyzja podjęta przez Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Knurowie w sprawie zmniejszenia częstotliwości kursowania linii autobusowej 610, wywołała wiele kontrowersji wśród osób korzystający z komunikacji miejskiej.

Linia 610 zostanie znacząco ograniczona?

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach zaproponował siedemnaście kursów linii autobusowej 610 w dni robocze oraz osiem w święta i dni wolne od pracy. Urzędnicy nie chcą jednak przystać na propozycji zaproponowanej przez ZTM i chcą ograniczyć częstotliwość kursowania nowej linii autobusowej.

- Uważam, że godzinna częstotliwość zaproponowana przez ZTM jest optymalna, szczególnie, że linia ma zapewnić dojazd mieszkańcom Krywałdu gdzie ostatnio ograniczono ilość połączeń podczas tworzenia linii M105 - ocenia Robert Kufieta ze Stowarzyszenia Kolej na Knurów.

Urząd Miasta w Knurowie poprosili ZTM, aby wprowadzano korektę do projektu kursowania autobusu. Oznacza to, częstotliwość kursów linii autobusowej 610 w dni robocze miałaby zostać obniżona z 17 do 11 lub 12, a w dni wolne od pracy z 8 do 5.

czytaj więcej:

PWiK w Knurowie - woda knurów

Czeka nas podwyżka wody w Knurowie?

Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Knurów. Jakimi autami jeżdżą radni? Kto ma...

Adam Rams zgłoszony do Prokuratury

Oświadczenie majątkowe Adama Ramsa. Co posiada?...

Straż Miejska Knurów

Straż Miejska w Knurowie idzie jak burza! 859...

Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Kup bardzo tanie mieszkanie lub dom od...

Matrix Media zdjęcie główne

TOP 4 niezawodnych rowerów elektrycznych – Ranking 2022

A12 B6069 C391 4 D7 A 86 E9 789 FE805 AEE2

Zgrzyt w Radzie Powiatu Gliwickiego. W tle...