Mieszkaniec Knurowa pielęgnował ogródek, a znalazł... niemiecki granat trzonkowy z czasów II wojny światowej

Podczas pielęgnacji przydomowego ogródka mieszkaniec Knurowa zauważył… niemiecki granat trzonkowy Stielhandgranate 24. Powiadomił policję, a dyżurny gliwickiej komendy przysłał na miejsce pirotechników.

Podczas wycinania zieleni w swoim przydomowym ogródku knurowianin zauważył znany, charakterystyczny niemiecki granat trzonkowy, czyli Stielhandgranate 24.

– Knurowianin postąpił wzorowo. Przerwał dalsze prace i oddalił się na bezpieczną odległość. Powiadomiony o znalezisku dyżurny gliwickiej komendy, wysłał na miejsce pirotechników – relacjonują policjanci.

Przedmiot znajdował się około 20 metrów od zabudowań. Był przybrudzony ziemią, miał kształt niemieckiego „handgranate” z czasów II wojny światowej, ale policyjny pirotechnik uznał, że nie ma potrzeby wzywania saperów. Okazało się bowiem, że to drewniany granat ćwiczebny.

Właśnie między innymi do tego typu zadań szkoleni są policyjni pirotechnicy. Rozpoznanie pirotechniczne pozwala już na wstępnym etapie rozpoznać zagrożenie lub jego brak – podkreślają w gliwickiej komendzie.

Gliwice telefon oszustwo

Może Cię zainteresować:

Oszust w powiecie próbował metody "wypadek dziecka". Tym razem ofiary okazały się sprytniejsze

Autor: Redakcja

12/04/2024

Ciezarowka przejscie dla pieszych Gliwice

Może Cię zainteresować:

Policyjny dron nagrał niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych

Autor: Redakcja

10/03/2024

Atrapa pistoletu

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna z bronią terroryzował salon optyczny w Gliwicach

Autor: Redakcja

04/02/2024