Mieszkaniec Knurowa zasługuje na wielkie brawa. Pomógł schwytać policji dwóch złodziei

Jeden z mieszkańców naszego miasta zauważył chwilę po północy dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy okazali się złodziejami samochodowych katalizatorów.

ARC
Policja

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Knurowie zostali poinformowani o godzinie 02:00 w nocy, że w pobliżu parkingu samochodowego przy ul. Spółdzielczej w Knurowie kręci się dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy chwilę przed zatrzymaniem wycięli samochodowy katalizator.

Knurów: Zatrzymano złodziei katalizatorów

Mundurowi podlegający pod Komendę Miejską Policji w Gliwicach zjawili się w samą porę, bowiem dwóch mężczyzn odjeżdżało samochodem marki Alfa Romeo na wyłączonych światłach. W trakcie dokładnej kontroli i przeszukania auta, mundurowi znaleźli w nim narzędzia wykorzystywane przez złodziei, gaz pieprzowy i dwa radiotelefony, a w komorze silnika ukryty katalizator oraz piłkę do metalu.

- Dwaj zatrzymani zabrzanie w wieku 35 i 36 lat trafili do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie czeka ich spotkanie z prokuratorem.
Śledczy szybko ustalili, że skradziony katalizator pochodził z parkującej przy ulicy Spółdzielczej toyoty prius. Za kradzież tego typu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia - czytamy w komunikacie prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Na szczególną pochwałę i podziękowania zasługuje osoba, która zobaczywszy coś niepokojącego, nie wahała się ani chwili i zadzwoniła pod numer alarmowy. To wystarczyło, aby policjanci zjawili się szybko na miejscu i zatrzymali złodziei.

czytaj więcej:

37 letni mezczyzna groził nożem

Gierałtowice. Mężczyzna groził ekspedientce nożem

Gliwice. Zatrzymanie ws. sterydów

Sterydy z Gliwic trafiały do 30 krajów. Nielegalny biznes

Pilne knurów1

Pożar na ul. Targowej w Knurowie. Zaalarmowano...

44 687595

Ukradli paliwo na stacji w Knurowie....

Osp

Strażacy zaalarmowani w środku burzy. Co się...

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Śmigłowiec

Wojskowy śmigłowiec lata nad Knurowem....