Na terenie Gliwickiej Onkologii powstanie wielopoziomowy parking samochodowy. Szczegóły

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował, że rozpoczęły się prace budowlane nowego wielopoziomowego parkingu dla samochodów osobowych. Docelowo parking ma pomieścić 800 pojazdów.

Dominik Borczyk
Gliwice Onkologia

Już w styczniu bieżącego roku pojawiły się pogłoski, iż na terenie Narodowego Instytutu Onkologii im. Marie Curie-Skłodowskiej w Gliwicach ma powstać potężny parking, który będzie służyć pacjentom oraz pracownikom NIO.

W piątek, 17 września, Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że planowana inwestycja rozpocznie się jesienią bieżącego roku. Jak wynikało z informacji prasowej NIO - wielopoziomowy parking powinien zostać skończony po 36 tygodniach budowy, czyli w czerwcu 2022 roku.

- Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2022 r. Za powstałe utrudnienia przepraszamy, niemniej inwestycja ta w przyszłości będzie dogodnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pacjentów - czytaliśmy w wpisie Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach

Kto będzie odpowiedzialny za budowę?

Za realizację inwestycji wartej 24,2 mln złotych będzie odpowiedzialne konsorcjum firm NDI Sopot SA oraz NDI Sp. z o.o.

Wielopoziomowy parking przy Instytucie Onkologii w Gliwicach. Szczegóły

Ze wstępnych ustaleń projektowych wynika, iż wielopoziomowy parking, który służyć ma pacjentom oraz pracownikom już w czerwcu przyszłego roku, będzie miał powierzchnie 19,6 tys. metrów kwadratowych, co przełoży się na 800 miejsc parkingowych jednocześnie uwzględniając 32 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na nowej inwestycji zlokalizowanej przy Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach powstaną również stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

- Ze względu na to, na ul. Wybrzeże Armii Krajowej w kierunku ul. Jana Śliwki, od godzin porannych tworzą się zatory drogowe. Instytut Onkologii apeluje o dojazd do placówki komunikacją miejską lub o pozostawienie samochodu w centrum Gliwic. Do czasu zakończenia inwestycji, które planowane jest w czerwcu 2022r. trzeba liczyć się ze zmniejszoną liczbą miejsc parkingowych - pisze ZDM Gliwice

czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Wsparcie seniorów

Chcesz mieć realny wpływ na pomoc najuboższym w...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

IMG 6109

Czy kościoły w Knurowie mają cennik?

Zrzut ekranu 2021 05 17 o 08 04 59

W Knurowie kolejne dni bez prądu. Sprawdź, gdzie

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

Cmentarz knurow

Zmiany na cmentarzu przy Rakoniewskiego