Niebezpieczne skrzyżowanie. Kolejny wypadek na Czołgowej i Strzelców Bytomskich

Wczesnym popołudniem, 22 stycznia, na skrzyżowaniu ulic Czołgowej i Strzelców Bytomskich w Gliwicach, doszło do zderzenia dwóch osobowych samochodów.

fot. KMP Gliwice
Niebezpieczne Skrzyżowanie Czołgowej i Strzelców Bytomskich

Kierująca pojazdem jadąc ulicą Czołgową, mając pierwszeństwo, niespodziewanie natknęła się na inną pojazd przed sobą. Dostawczy Peugeot nie zważając na znak "stop", wtargnął na skrzyżowanie, co spowodowało boczne uderzenie w auto, którego kierowca nie dostrzegł. Oba pojazdy wylądowały poza jezdnią. Na szczęście nikomu nic się nie stało na miejscu zdarzenia, ale dwie osoby zostały przewiezione do szpitala z obrażeniami.

60-letni mieszkaniec Gliwic, prowadzący Peugeota Partnera, zignorował znak "stop" i nie ustąpił pierwszeństwa Hondzie Civic, poruszającej się z lewej strony. W wyniku zdarzenia dwie kobiety podróżujące Hondą - 40-letnia kierująca i 60-letnia pasażerka - odniosły obrażenia. Śledztwo w sprawie prowadzi KMP w Gliwicach.

Dla wszystkich kierowców korzystających z ulicy Strzelców Bytomskich i przekraczających to skrzyżowanie, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Nawet przy widocznym i prawidłowym oznakowaniu ulicy Czołgowej, na tym odcinku drogi leśnej może wystąpić coś, co powoduje, że kierowcy mogą przeoczyć znak. Skrzyżowania tego typu, z dwiema długimi prostymi drogami, zawsze niosą ryzyko najbardziej tragicznych w skutkach zdarzeń. Dlatego też należy być szczególnie ostrożnym i przestrzegać przepisów drogowych.