Nietrzeźwy 55-latek z Knurowa zmarł w radiowozie. Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok

Mundurowi przewozili nietrzeźwego 55-latka z komisariatu do szpitala. Na autostradzie A1 mężczyzna stracił przytomność w policyjnym volkswagenie transporterze. - Niestety, mimo długotrwałej akcji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych knurowianina - informuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

GOV
Policja

W poniedziałek, 20 lutego, około godz. 3.00 w nocy mundurowi zostali wezwani do jednego z mieszkań w Knurowie. Rodzina zgłosiła, że nietrzeźwy 55-latek jest agresywny i stwarza zagrożenie dla innych oraz samego siebie.

- Policjanci zatrzymali mężczyznę. Konieczne było założenie mu kajdanek - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. - Zatrzymany został przewieziony do knurowskiego komisariatu, gdzie zbadano stan jego trzeźwości (0,7 promila alkoholu we krwi), sporządzono dokumentację i zdecydowano o przewiezieniu na badania do szpitala. To normalne procedury przed osadzeniem w policyjnym areszcie - podkreślono.

Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, około godz. 4.50 - podczas transportu do szpitala - mężczyzna stracił przytomność w policyjnym volkswagenie transporterze.

- Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz, powiadomili dyżurnego komisariatu i rozpoczęli akcję reanimacyjną. Później przejęła ją wezwana na miejsce załoga ratownictwa medycznego. Niestety, mimo długotrwałej akcji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych knurowianina - informuje komenda.

Szczegóły zdarzenia wyjaśniają śledczy z Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód.

- Zabezpieczono ciało mężczyzny. Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, która powinna wyjaśnić przyczyny zgonu mężczyzny. Będziemy wyjaśniać także okoliczności awantury domowej, od której cała interwencja mundurowych się zaczęła - mówi prok. Mariusz Dulba. - Okoliczności oraz wstępne relacje funkcjonariuszy wskazują na to, że był to zgon naturalny - dodaje.

Bilbordy "Nie idźmy na tę wojnę"

Może Cię zainteresować:

Prorosyjskie bilboardy w Gliwicach. "Wpisują się w sposób działań rosyjskiej propagandy"

Autor: Patryk Osadnik

19/02/2023

Jakub Skorupa

Może Cię zainteresować:

Jakub Skorupa. Wielka nadzieja polskiej muzyki ma 37 lat i w zanadrzu opowieść o śląskich realiach, jakiej nie było

Autor: Martyna Urban

19/02/2023

czytaj więcej:

Wypadek Gliwice

Groźne zdarzenie z udziałem czterech pojazdów na DK88

jrg knurów straż pożarna knurów

PILNE:Drzewo powaliło się na skrzyżowanie....

Policja

20-latek prowadził samochód po narkotykach....

Policja Knurów

Knurów: Knurowianka zaatakowała nożem swojego...

Policja

W Knurowie złapano mordercę. Grozi mu dożywocie

5845 C5 B6 3 EA4 405 B A9 EF 47567 AACC825

Żenujące zachowanie kobiety. Widząc potrącenie...

1920x810

Pożar mieszkania na ul. Jagiełły w Knurowie?...