Nietypowe wizyty w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach. Odwiedzili go najmłodsi

Zanim jeszcze udali się na zasłużone wakacje, przedszkolaki oraz uczniowie wybrali się na wycieczkę po siedzibie władz samorządowych. Nie zabrakło ciekawych pytań skierowanych do burmistrza.

Maluchy podbijają Urząd Miejski

Zwykło się przyjmować, że to miejsce niezbyt sprzyjające dzieciom, w którym zazwyczaj się nudzą oczekując na załatwienie spraw przez dorosłych. Jednak okazuje się, że w urzędzie też może być ciekawie. Zwłaszcza kiedy małym gościom pozwolić na więcej swobody.

Niedawno siedzibę władz Pyskowic wizytowały dzieci z Oddziałów Przedszkolnych "Pyskolandia" przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. Zwiedzający zasiedli w sali sesyjnej. Tam poznali podstawowe informacje o tym, jak działa samorząd. Dodatkową atrakcją, której pewnie trudno było się oprzeć, stało się założenie łańcucha ceremonialnego. Dzieci miały też okazję, by uderzyć w dzwon rozpoczynający i kończący sesje. Na spotkanie z młodymi gośćmi wyszedł burmistrz Pyskowic. Musiał zmierzyć się z poważnymi tematami swojego małego audytorium.

- Młodzi uczestnicy spotkania wykorzystali również okazję, by zapytać burmistrza Adama Wójcika zarówno o to, co się dzieje w Pyskowicach, jak i o... ulubiony kolor czy kraj, który odwiedził - wspominają urzędnicy miejscy.

Przedszkolakom oraz uczniom życzymy przyjemnych wakacji, które już na horyzoncie.

Kapielisko lesne zacisze knurow

Może Cię zainteresować:

Knurów przygotowuje się do rozpoczęcia wakacji. Kiedy otworzy się kąpielisko?

Autor: Urszula Gołkowska

13/06/2024

Pyskowice polkolonie dzieci

Może Cię zainteresować:

Wakacyjne przygody w Pyskowicach. Biblioteka zaprasza dzieci na letnie zajęcia

Autor: Urszula Gołkowska

08/06/2024