Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w Knurowie. Gdzie powstanie ten medyczny obiekt?

Przedstawiciel placówki zapowiedział, że trwa budowa nowego budynku. W Knurowie wciąż będzie można skorzystać z rezonansu magnetycznego. Co wiadomo w sprawie inwestycji?

Knurow rezonans szpital

Pacjenci mogą przygotować się na nowe udogodnienie. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Gliwicach, wkrótce szpital w Knurowie zostanie wzbogacony o budowaną właśnie pracownię rezonansu magnetycznego. To dzięki umowie zawartej pomiędzy placówką medyczną a firmą Teslamed. Obiekt ten będzie zlokalizowany między budynkiem szpitala a dawną pralnią. Zgodnie z ustaleniami, nowa pracownia NMR zostanie zintegrowana jako część struktury organizacyjnej knurowskiej placówki, świadcząc usługi finansowane w ramach umowy z NFZ, przy udziale Teslamed jako podwykonawcy.

Informacje te przekazał Marcin Briks, zastępca dyrektora szpitala ds. Administracyjno-Technicznych, dodając, że istniejąca pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu w Knurowie będzie nadal funkcjonować w dotychczasowym miejscu. Dzięki aparatowi 0,35 T, który charakteryzuje się otwartą konstrukcją, placówka ma możliwość świadczenia usług zwłaszcza dla pacjentów cierpiących na klaustrofobię, z nadwagą, a także dla dzieci.

Hala sportowa filomata

Może Cię zainteresować:

Przy Filomacie powstała nowoczesna hala sportowa

Autor: Redakcja

13/03/2024

FD60 B974 8 D08 45 C1 971 E 69 C328 E96 E41

Może Cię zainteresować:

W mieście powstaną punkty z AED do ratowania życia. To projekt Katarzyny Olszowy-Wojdowskiej.

Autor: Dominik Borczyk

02/11/2022